МОН підготувало 5 188 пунктів тестування, в яких буде 82 890 аудиторій по всій країні. Про це сказав в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко під час брифінгу, повідомляє 24 канал.

Важливо Рада звільнила випускників від ДПА

З 4 червня учасники ЗНО отримали запрошення-перепустки з переліком пунктів, де вони складатимуть тестування. Бойко зауважив, що усі пункти пропуску забезпечать належними умовами для безпеки абітурієнтів.

Тимчасово виконуюча обов'язки міністра освіти Любомира Мандзій з трибуни Верховної Ради заявила, що наразі уже все готове для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з 25 червня.

ЗНО буде відбуватись у безпечних умовах відповідно до рекомендацій головного державного санлікаря,
– запевнила вона.

Як проводитимуть ЗНО-2020

 • Пункти тестування забезпечать масками, халатами, пірометрами та гумовими рукавичками.

Бойко пояснив, що засоби індивідуального захисту закуповуватимуть коштом Обласних держадміністрацій та партнерами Українського центру оцінювання якості освіти.

 • Довіз учасників ЗНО до місця проведення тестування є обов'язковим.

У МОН наголосили, що місцева влада повинна забезпечити учасників ЗНО та випускників поточного року довезенням до пунктів тестування.

 • Швидких тестів на вході не робитимуть.

Валерій Бойко заявив, що забезпечити таку кількість пунктів тестування фахівцями, які здатні правильно зробити експрес-тестування на коронавірус, неможливо.

 • Кожен учасник має прийти у своїй масці.

За рекомендаціями МОЗ, захисна маска повинна змінюватися щодві години. Тому МОН закупило маски, вони надаватимуться всім учасникам з розрахунком 20% запасу. Водночас кожен учасник ЗНО має прийти у своїй масці.

 • Усіх розсадять з дотриманням соціальної дистанції.

Як проводотимуть ЗНО 2020
Як проводитимуть ЗНО-2020 / Інфографіка 24 каналу

Актуально Дати, обмеження та можливість відміни: найважливіше про ЗНО-2020

Дати проведення ЗНО-2020

 • з математики – 25 червня
 • з української мови та літератури – 30 червня,
 • з фізики – 2 липня,
 • з іспанської, німецької, французької мов – 6 липня,
 • з англійської мови – 7 липня,
 • з історії України – 9 липня,
 • з біології – 13 липня,
 • з географії – 15 липня,
 • з хімії – 17 липня.

Проведення тренувального ЗНО

Як з'ясували кореспонденти 24 каналу, аби звикнути до нових умов, освітяни провели тренування. Туди запросили потенційних учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Відтепер дистанція у 1,5 метри, температура не вище 37,2 градусів, маски та санітайзери є обов'язковими для складання ЗНО.

зно
Всім учасникамо ЗНО вимірюватимуть температуру на вході / Скриншот з відео

Пільги для учнів з окупованих територій

У МОН хочуть зробити необов'язковим ЗНО для випускників з тимчасово окупованих територій. Також діти з Донецької, Луганської областей і Криму зможуть навчатися безкоштовно. Для них буде державне замовлення.

Як зазначив заступник міністра освіти й науки Єгор Стадний, достатньо як і раніше приїхати до освітнього центру, заповнити освітню декларацію, скласти історію України, українську мову і вступний іспит.

Отримавши конкурсний бал, можна подавати заяви до всіх університетів,
– пояснив він.

Нові правила хочуть запровадити через те, що в умовах пандемії коронавірусу випускникам з окупованих територій зараз важко дістатися підконтрольної України частини. Окупанти блокують роботу КПВВ. На додачу такі пільги мають спонукати учнів з ОРДЛО їхати в Україну.

Відповідний закон Верховна Рада має ухвалити наступного тижня.

Дивіться сюжет 24 каналу про нові умови проведення ЗНО: відео