Як у Комететі з питань освіти запропонували реформувати виплати вчителям

Під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ 2 вересня було озвучено пропозиції перевірити норми законів України про освіту та скасувати деякі постанови уряду щодо оплати праці вчителям, передає пресслужба профспілки.

Цікаво В уряді обговорюють страхування вчителів-пенсіонерів та дітей від коронавірусу

Тому освітяни відправили листи до Комітету з питань освіти та МОН, у яких заявили про неприпустимість внесення цих змін.

Якщо будуть скасовані постанови Кабміну про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників на 10%, то зарплата освітян суттєво знизиться, – запевнили у профспілці.

У відомстві наголосили, що МОН планує встановити надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 15%, замість теперішніх 30%. А тому від таких рішень постраждають педагоги, які мають право на підвищені ставки зарплат за педагогічні звання чи надбавки за почесні звання.

Окрім того, освітяни наголосили, що фінансування галузі освіти має бути забезпечено державою на рівні не менше 7% ВВП, проте по факту фінансування щороку зменшується, і в 2020 році відповідає 5,6 – 5,7%.

Тому профспілка вимагає від владних структур не допустити такої реформації оплати праці вчителям та іншим працівникам освіти та вимагає Міністерство освіти і науки відкликати цю концепції реформування зарплат.

Роз'яснення МОН щодо реформування зарплати вчителям

Згодом у Міністерстві освіти і науки оприлюднили роз'яснення щодо цієї концепції. Так, відомство запропонувало нардепам під час засідання Комітету розглянути механізм підвищення оплати вчителям. Проте, у МОН наголосили, що вищеперераховані пропозиції щодо реформування оплати праці працівникам освіти не є підготовленим проєктом Концепції.

Тобто ці питання ще будуть опрацьовані робочою групою з розроблення Концепції, тож згодом їх схвалять або відхилять.

Цікаво Карантин у школі: як будуть працювати вчителі під час пандемії

У МОН додали, що уряд прийняв постанову № 822 від 10 липня 2019 року про оплату праці педагогам та працівникам освіти, яка передбачає поступове (до 2023 року) підвищення окладу для працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів. Проте у зв’язку з відсутністю коштів на її реалізацію постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року. Її впровадження в дію у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 мільярдів гривень.

До слова, до карантину 74 тисячі молодих вчителів, які мають стаж роботи до 10 років, у 2020 році мали б отримати по 21 тисячі гривень разової щорічної допомоги. Однак, в оновленому "антикризовому" бюджеті на 2020 рік обіцяних раніше "підйомних" грошей немає.