На робочій зустрічі обговорили перебіг підготовки національної стратегії щодо розбудови безпечного та здорового освітнього середовища, повідомили на сайті Президента України.

Читайте також: Удосконалення системи харчування: В Україні розпочалась перевірка шкіл

Мета національної стратегії – формування безпечних, комфортних та здорових умов навчання у закладах освіти. Цю стратегію на виконання указу президента розробляють галузеві міністерства спільно з експертами і громадськими організаціями.

На початку розробки стратегія була сфокусована на 3 основних компонентах:

  • розвитку фізичної культури та посиленні рухової активності школярів,
  • розбудові здорового харчування та формуванні в учнів правильних харчових звичок,
  • на покращенні санітарно-гігієнічних умов в українських школах.

Працюючи над документом, робоча група проаналізувала стан справ. І після цього вирішили розширити стратегію, включивши до неї:

  • цифрову гігієну та кібербезпеку,
  • медичне обслуговування школярів,
  • забезпечення ефективного психологічного супроводу під час освітнього процесу,
  • запобігання булінгу.

"Національна стратегія містить надважливі компоненти, які є взаємозалежними та доповнюють один одного. Погоджуюся, що неможливо говорити про здоров'я дітей, зосереджуючись лише на харчуванні й забуваючи, наприклад, про психологічний комфорт у класі. Або ж – про фізичну рухливість без урахування безпечного простору", – прокоментувала Зеленська комплексність підходу, обраного робочою групою.

Читайте також: Уряд виділив додаткові гроші на Нову українську школу: сума

Участь у зустрічі з Зеленською взяли міністерка освіти і науки Ганна Новосад, міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька, міністр розвитку економіки Тимофій Милованов і міністр культури Володимир Бородянський, а також представник інших профільних установ.

Наразі розробка стратегії перебуває на завершальній стадії, документ планують затвердити до кінця лютого.