У прямому ефірі програми "Освітні війни" на 24 каналі відомий поліглот Віталій Зубков сказав, що українці погано знають іноземні мови, адже мають хибне уявлення про процес її вивчення.

Цікаво! Угорщина запрошує українців на безкоштовне навчання: деталі

Він наголосив, що існують певні ілюзії, які заважають людям під час вивчення мови:

  • Здібності до вивчення мов. Люди думають, що повинні мати певні здібності, але це ілюзії, бо здібностей до мов не існує.
  • Вроджений талант. Люди переконані, що знання мов – це талант.
  • Слова + правила = мовлення. На жаль, це не так.


Віталій Зубков

Більшість людей думає, що їм потрібно робити свідомі навмисні дії, аби опанувати мову. Так побудований навчальний процес. Очікування людей і сама система побудована довкола того, що людям нібито треба здобувати знання свідомо. А це не так. Наразі достатньо повністю поринути у середовище й інтуїтивно відтворювати мову. Ми всі так само навчилися говорити рідною мовою,
– пояснив Віталій Зубков.

Водночас він зауважив, що не треба одразу намагатися щось писати чи читати. Спершу варто зрозуміти ситуації, а потім потроху починати інтерактив. Лише після цього можна братися за ручку.

Якщо ж змоги поїхати в іншу країну та жити у мовному середовищі немає, то наша порада – дивіться фільм, який вам добре знайомий. Слухайте чи дивіться один фрагмент декілька разів. Ви можете здогадатися, що б могли сказати персонажі. Чим більше ви зробите таких сміливих припущень – тим краще, переконаний Зубков.

Більше корисних порад – дивіться у відео програми "Освітні війни":