Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський розповів, як та чи всі столичні школи забезпечені охороною та відеоспостереженням.

До теми Стрілянина в Казані: з'явилися фото, відео та записи розмов дітей, які були у школі

За його словами, один із інструментів, які допомагають покращити безпеку у школах, є відеоспостереження. Також кожна школа у Києві має тривожну кнопку виклику охорони.

Зараз в більшості шкіл вже є відеоспостереження. Але ми працюємо над тим, щоб воно було у кожній школі. Це вже навіть передбачено в бюджеті міста, як і забезпечення шкіл інтернетом,
– наголосив Мондриївський.

Заступник голови КМДА запевнив, що в тих районах, де підвищений рівень злочинності, у школах працює муніципальна охорона. Вона займається постійним наглядом закладів освіти. Це планують запровадити для кожної школи.

Окрім того, КМДА зараз працює над новим проєктом – встановленням автоматизованої системи датчиків руху. Це має посилити безпеку в школах.

Ми будемо робити все для того, щоб в автоматичному режимі, особливо у вечірній та нічний час, коли школа не працює, була автоматизована система сигналізації, щоб уникнути проникнення в школи,
– додав Мондриївський.

Чи будуть у школах встановлювати рамки металошукачів? Заступник голови КМДА вважає, що для такого рішення потрібна рекомендація фахівців безпеки та поліції.

"Ми й так зараз обмежили доступ дорослих та батьків до шкіл під час пандемії. Я не бачу сенсу встановлювати зараз рамки металошукачів. Але якщо фахівці побачать в цьому потребу, ми будемо розглядати такі варіанти", – підсумував він.

До слова, у вівторок, 11 травня, в одній зі шкіл у місті Казань сталася смертельна стрілянина. Стрілком виявився 19-річний Ільназ Галявієв, якого лише нещодавно відрахували з коледжу.

Що відомо про теракт у школі Казані: коротко

  • Вранці 11 травня 19-річний Ільназ Галявієв влаштував стрілянину у казанській школі. Окрім 9 жертв трагедії, постраждала 21 людина.
  • Перед стріляниною нападник у телеграмі створив канал, де назвався "богом" і писав про свій намір вбивати людей. Мати нападника розповіла, що той купив рушницю і казав, що начебто планує полювати.
  • Дозвіл на рушницю він отримав лише 28 квітня. За два дні раніше Ільназа відрахували з коледжу за неуспішність. Нападника вже затримали, йому загрожує довічне ув'язнення.