Фінансову допомогу отримають 5 міст, зокрема Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Приморськ та Гуляйполе. Географію згодом планують розширити.

Цікаво Як навчають фінансової грамоти у світі: досвід передових країн

Проєкти у Запорізькій області

До 30-річчя Незалежності України в регіоні планують відкрити 30 нових соціальних об'єктів, серед яких:

  • школи;
  • дитячі садки;
  • приймальні лікарень;
  • стадіони;
  • гуртожитки для тимчасово переміщених осіб.

Витрати на будівельні матеріали, будівництво та технічне обслуговування повністю покриває Європейський інвестиційний банк, а решту має профінансувати місцева влада.

В області проживають 14 тисяч родин вимушених переселенців. З початку конфлікту на Донбасі ми допомагаємо розбудовувати інфраструктуру на територіях, де вони мешкають. Це і гуртожитки, і дитячі садки. Сподіваємося, що й надалі співпрацюватимемо в інтересах людей,
– заявив заступник міністра розвитку громад і територій України Іван Лукеря.

У Мелітополі вперше за 44 роки вже капітально відремонтували інфекційну лікарню, оновили дитячий садок для дітей військових, Палац культури залізничників і дитячу музичну школу.

У Приморську завершили будівництво нового корпусу центральної районної лікарні, а в Гуляйполі оновили ще один дитячий садок.

Четвертий рік поспіль реалізують проєкти у Запоріжжі. Один з них – відновлення після пожежі школи № 53 у Шевченківському районі. Ремонтні роботи ведуться і у Малій гуманітарній академії, а також планують реконструювати Міський палац дитячої та юнацької творчості.

Цікаво Фінансова грамотність населення має стати пріоритетом для відповідальних лідерів, – експерт

Нова програма

Цьогоріч заплановано старт нової "Програми відновлення України", фінансову угоду про реалізацію якої підписали ЄІБ та уряд України.

Раді співробітництву з нашими європейськими партнерами й вітаємо той факт, що скоро буде підписана нова угода. Сподіваємося, що вже незабаром зможемо почати відбір проєктів для участі у програмі,
– наголосив Іван Лукеря.