І скласти вступний іспит з англійської мови буває складно. Тому видання Education поділилося корисними порадами, які допоможуть підготуватися та успішно пройти іспит.

Цікаво Як самостійно вивчити англійську мову за кілька місяців: корисні поради та ідеї

Чи потрібно добре знати англійську, щоб скласти іспит? Експерти запевняють, що для успішної здачі вступного магістерського іспиту з іноземної мови потрібно володіти мовою на базовому рівні.

Загалом абітурієнти складають тест з близько 40 завданнями. Вони можуть трохи видозмінюватися з року в рік, але в будь-якому випадку є 2 основних блоки:

 • Читання (22 завдання).
 • Застосування мови (20 завдань).

За кожну правильну відповідь зараховується 1 бал, тобто максимум, який можна набрати – 42 бали. Детальну технічну інформацію про завдання можна знайти на офіційному сайті Міністерства освіти і науки. В документі перераховані англійські слова, які складають базовий мінімум знань абітурієнта.

Поради, як підготуватися до вступного іспиту з англійської мови

 • Розвивайте навички читання

Це необхідна вправа перед ЄВІ, адже більшість завдань якраз з читання. Тут порада проста - більше читайте. Зокрема, необхідно випрацьовувати навик виділення загальної ідеї, виділення важливої ​​інформації, розуміння змісту тощо.

Які джерела можна використовувати? Англійські книги, газети, журнали, що є на просторах інтернету. Але вибирати потрібно оригінальні видання англійської мови.

 • Підтягніть граматику

Тут варто безперечно вчити правила. В інтернеті можна знайти безліч підручників, у тому числі і безкоштовних. Це досить тяжка частина у вивченні англійської мови, з великою кількістю нюансів, які потрібно просто запам'ятати. Якщо з цим виникли труднощі, можна звернутися до кваліфікованого репетитора.

Кілька цінних порад для вивчення англійської:

 • Розбийте вивчення на етапи, виділіть на кожен певний час. Зробивши таку структуру, ви не будете зайвий раз розслаблятися і зможете сконцентруватися на підготовці.
 • Не відкладайте момент здачі іспиту. Через страх або невпевненість абітурієнт відкладає підготовку чи сдачу на “потім”. Краще зайвий раз спробувати, ніж втрачати час.
 • Морально приготуйтеся до інтенсивної роботи. На вивчення мови потрібно чимало часу. Виділяйте хоча б 1 годину в день, а в міру наближення іспиту поступово збільшуйте до 2-4 годин. Однак, за вихідні та відпочинок забувати не варто.
 • Регулярно перевіряйте рівень своїх знань. Є багато сайтів, де можна проходити тести онлайн і відслідковувати свій прогрес.
 • Поцікавтесь досвідом людей, які складали аналогічні іспити за останні кілька років. Або можна "погуглити" в мережі. Це дозволить вам краще морально підготуватися до здачі та уникнути сюрпризів.
 • Відпрацюйте сценарій іспиту. Спробуйте виконати схожі завдання з урахуванням часу, що буде виділено безпосереднього під час іспиту.
 • Отримуйте більше інформації англійською. Можна подивитися серії улюбленого серіалу з оригінальною озвучкою, або знайти необхідну інструкцію іноземною мовою.

Пам'ятайте, що самостійно підготуватися до вступних іспитів з іноземної мови – це цілком реальне завдання.