Підготовка до іспиту – це не лише вивчення матеріалу, а й здатність підтримувати організм у найбільш працездатному стані.

До теми ЗНО-2021 з української мови та літератури: з'явилися правильні відповіді на тести

Як підготувати дитину до ЗНО чи іспитів

№ 1: Систематизуйте знання

Є теми, які дитина знає краще, а є такі, яким треба приділити більше часу. Тому перегляньте список запитань до іспиту чи програми ЗНО та визначте, на які з них дитина може відповісти легко, а над якими треба буде попрацювати.

Тому розсортуйте білети чи програму за складністю та приділяйте максимальну увагу незрозумілим питанням.

№ 2: Створіть план

Підготовка до іспитів чи ЗНО перевіряє не лише знання, але й здатність до організованої роботи. Якщо ви вже знаєте дату іспиту, порахуйте кількість запитань у білетах та кількість днів для підготовки.

Далі рівномірно розподіліть навантаження на кожен день, враховуючи форс-мажори, вихідні, раптові справи, повторення тощо.

ПІдготовка до іспиту
Підготовка дитини до іспиту / Фото ukr.media

№ 3: Враховуйте різні типи завдань

На ЗНО й іспитах дитина може зіткнутися з різними типами завдань. Одні завдання виконуються швидше та легше, тоді як інші потребують особливої уваги та вимагають більше часу.

Тому заздалегідь дізнайтеся, якого типу завдання з’являться на іспитах і скільки балів дають задачі різного типу. Якщо дитина погано справляється з вправами на встановлення відповідності або хронологічної послідовності, зробіть на них акцент при підготовці.

Читаючи матеріал, школяр має вміти:

  • створювати хронологічну стрічку;
  • пов’язувати певні події/процеси з часовими проміжками;
  • виписувати дати, знати ключових осіб,
  • узагальнювати матеріал: створювати схеми, таблиці, ментальні мапи.

Якщо у вас немає часу займатися з дитиною та контролювати її самостійно, зверніться до педагогів. Наприклад, онлайн-школа "На Урок" пропонує курси для учнів 1 – 11 класів з різним рівнем знань.

Команда професіоналів підготує до успішного написання контрольних робіт, ЗНО та іспитів. Безперечною перевагою є онлайн-формат. Діти з будь-якого міста чи села України можуть отримати високі бали.

Читайте також ЗНО-2021 з математики: оприлюднили правильні відповіді на тести

№ 4: Запобігайте стресу

Деякі учні можуть забути вивчене через надмірний стрес. Якщо ви помічаєте за своєю дитиною негативну тенденцію, то робіть так:

  • Якісно розподіляйте навантаження та підготовку без поспіху, це істотно зменшать стрес. Не відкладайте повторення на останні дні перед іспитом.
  • Іспит є важливою подією. Втім, його значення не має бути надмірним. Дайте дитині зрозуміти, що невдача не зруйнує її життя. Обговоріть найгірший сценарій – що буде, якщо вона провалить іспит.
  • Не стійте над душею, адже тиск і постійне спостереження збільшують стрес та зменшують когнітивні здатності.
  • Уникайте обговорення можливої або бажаної кількості балів, які здобуде дитина. Дайте зрозуміти, що отримана оцінка чи бал не змінить вашого ставлення до дитини.
  • Влаштовуйте пробні тестування вдома або запишіть дитину на курси. Коли учні звикнуть до тестів, вони менше нервуватимуть на справжніх іспитах.

І не забувайте про здоровий сон і відпочинок. Підготовка до іспиту не має перетворитись у виснажливий марафон з мінімумом сну та повною відсутністю розваг.