У 2020 році можливість для вступу для абітурієнтів з окупованих територій стала ще простішою, розповів віцепрем'єр – міністр з тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю ТСН.

Цікаво Продовження особливого статусу Донбасу: закон набув чинності

По-перше, ми збільшили кількість навчальних закладів – дякую і Міністерству освіти за партнерство, і профільному парламентському комітету. Якщо я не помиляюся, понад 90 навчальних закладів приймають на навчання без ЗНО нашу молодь із тимчасово окупованих територій,
– розповів віцепрем'єр.

Крім того, у державному бюджеті на 2021 рік заклали додаткове фінансування на можливість підготовки майбутніх студентів до навчання. Зокрема, на вивчення української мови й інше.

"У нас сьогодні працює два центри – "Донбас Україна" й "Крим Україна". Ми зараз консультуємося щодо можливості зробити одну юридичну особу, тут немає відмінності, бо вони займаються одним і тим самим", – наголосив Олексій Резніков.

Урядовець окремо наголосив, що у 2021 році планують жодним чином не ділити абітурієнтів з Криму й Донбасу. Мовляв, як одні, так й інші є громадянами України, що опинилися в заручниках.

Якими були правила у 2020 році?


Раніше дітям з окупованих АР Крим, Севастополя, а також окремих регіонів Луганської та Донецької областей дозволили вступати у вищі навчальні заклади на вільній території без складання ЗНО.

Крім того, для них забезпечували безкоштовну підготовку для вступу у вищі навчальні заклади зі стипендіальним забезпеченням терміном до 1 року.