Видання “Нова українська школа” переказала головні тези про те, як працюватимуть британські школи з нового навчального року.

До теми Маски, різний розклад та уроки під відкритим небом: рекомендації МОЗ щодо навчання з 1 вересня

Школи в Британії отримують інструкції для роботи під час пандемії коронавірусу, але про всяк випадок вони мають спланувати і дистанційне навчання.

Рекомендації для шкіл щодо навчання восени

  • Хворі мають залишатися вдома. Ті, в кого є симптоми коронавірусу, або чиї родичі мають симптоми, не повинні відвідувати школу.
  • Усі мають дотримуватися правил гігієни рук та дихання (тобто чхати лише в серветку, яку потім викинути, а руки помити).
  • У школах мають більше і краще прибирати приміщення, зокрема ті поверхні, до яких часто торкаються.
  • Всі навчальні заклади мають активно взаємодіяти зі службою охорони здоров’я (особливо з сервісом тестування на коронавірус).
  • Наскільки можливо зменшити контакти і збільшити відстань між людьми в школі.
  • За необхідності потрібно одягати засоби індивідуального захисту.

Учні в Британії
Учні в Британії / Фото НУШ

Як зменшити кількість контактів у школі

До прикладу:

  • об’єднати дітей у групи;
  • уникати контактів між групами;
  • поставити парти так, щоб усі учні сиділи обличчям до дошки, а не одне до одного;
  • зберігати дистанцію між учителями та учнями, а також іншими працівниками шкіл.

Як можна групувати дітей:

– Постійні групи зменшують ризик передачі вірусу через обмеження кількості людей. То як групувати учнів?

– Можна розділити клас на групи і працювати в окремих приміщеннях. Такий варіант рекомендується, якщо є така можливість.

– Або можна організувати навчання в малих групах-бульбашках. Погрупувати учнів і не дозволяти комусь з них контактувати з іншими групами. А старших школярів треба заохочувати тримати дистанцію і всередині групи.

– Школи повинні уникати великих скупчень людей: зборів, змагань тощо. Використання вчительської також має бути мінімальним.

Що будуть робити у Британії, якщо у когось в школі виявили симптоми COVID-19

Якщо комусь стане погано, почнеться кашель або підвищиться температура та інші симптоми, то її/його одразу відпустять додому. Учневі чи вчителеві необхідно буде залишитися на семиденній самоізоляції і здати тест на коронавірус.

Цікаво Освіта на карантині: які зміни чекають на школи з 1 вересня

Якщо дитина чекає, поки її заберуть батьки її треба перемістити до окремої кімнати. Бажано, щоб там було відкрите вікно.

Ті, хто допомагали дитині з виявленням симптомів, і учні, які були в близькому контакті з нею, не повинні самоізолюватися вдома, доки в них не з’являться симптоми.

Фізична активність у школі

Школи самі повинні вирішувати, як проводити уроки фізкультури, але всі мають дотримуватися заходів безпеки. Діти мають бути в постійних групах, спортивне обладнання треба ретельно мити між користуванням різними групами. Варто уникати контактних видів спорту.

За можливості, займатися спортом краще на відкритому повітрі, в іншому випадку – у просторому приміщенні, максимально збільшуючи дистанцію між дітьми.