Батько Дмитро Поп’юк розповів, що разом із дружиною дає дітям "сімейну освіту". Про це йдеться у відповідній постанові суду від 8 листопада.

До теми На Тернопільщині оштрафували батька, бо його син пішов до школи під час карантину

Чому батько відмовився віддавати дітей до школи

Чоловік на судовому засіданні повідомив, що веде спосіб життя, наближений до природного, та вбачає у соціумі негативний вплив на розвиток і виховання своїх дітей.

Тому через це він у цьому навчальному році відмовився від освітніх послуг, які його діти могли отримувати в місцевому навчальному закладі.

На запитання судді, чому діти Поп’юка не відвідують школу, відповідач дав таку відповідь: "Мої діти мають повний вибір. Вони – не раби. Вони нікому нічого не повинні".


Дмитро Поп'юк на засідання суду / Скріншот з відео газети "Карпат"

Дружина Дмитра на судовому засіданні додала, що, коли їхній старший син був у десятому класі, його побили під час шкільної перерви. "Ніхто не відповідає за життя твоїх дітей в школі", – додала вона.

У суді йому повідомили, що він як батько дітей, зобов’язаний забезпечити їх освітою.

Вони отримують сімейну освіту. А це вище, ніж освіта соціальна. Я відмовився від школи. Я свідомо написав заяву – "відмовляюся від соціального навчального впливу на формування свідомості моїх дітей",
– відповів чоловік.

Дмитро Поп’юк також розповів про свій спосіб життя, який полягає у діалозі з природою. За його словами, він визнає лише "природний закон життя, який не має права переступати ніхто".

Яке покарання понесе батько

Путильський районний суд визнав Дмитра Поп’юка винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею №184 – “невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей”.

На чоловіка накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень. Також відповідача повинен сплатити судовий збір у розмірі 454 гривень. Батько ще може оскаржити постанову в апеляційному порядку упродовж десяти днів.

До слова, кілька місяців тому суд у Тернопільській області звинуватив жінку в невиконанні батьківських обов’язків через те, що її син не відвідував онлайн-уроків, бо вдома не було інтернету. Проте суддя вирішив не штрафувати маму хлопця, а обмежився усним зауваженням.