Інвестиція часу у розвиток власного рівня фінансової грамоти дозволяє втілити мрії у реальність. Для початку важливо зробити перші 3 кроки, які стануть фундаментом для майбутньої грошової стабільності та добробуту.

Цікаво Усе до копійки: 3 мобільних додатки, які допоможуть контролювати витрати

1. Створіть план

Фінансове планування та бюджетування не є складними і не займають багато часу. Випишіть всі свої цілі, яких плануєте досягти у найближчі пів року. Згодом подумайте про щось глобальніше, що ви хотіли б мати через 5 – 10 років.

Візуалізація та чітке формування цілей допомагає об'єктивно оцінити їх реалістичність, зважаючи на рівень доходів та витрат, а також спонукає до систематизації заощаджень.

2. Управляйте заборгованостями

Розплатившись зі всіма боргами, набагато легше управляти коштами та розуміти власне фінансове становище. Якщо у вас виникли заборгованості за кредитом, банківським рахунком чи оплатою за навчання, складіть план їх виплат.

Погашення грошових позик повинно стати пріоритетом на шляху до розвитку фінансової грамотності.

3. Створіть спільноту

Розвиток фінансової грамотності повинен стати не тільки індивідуальною метою, але й колективною. Якщо у вас є партнер або діти, зайнятися фінансовою освітою необхідно всім членам сім'ї.

Взаємопідтримка, спільні цілі та обмін знаннями допоможуть невеликим соціальним одиницям та спільнотам набагато швидше розвиватися фінансово, а також подбати про майбутній добробут.