Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час брифінгу розповів, що законодавством визначено норму про обов'язкове проходження ДПА для учнів 11 класу у формі ЗНО.

До теми ЗНО в червоній зоні: як буде проходити тестування у 2021 році

За його словами, законом встановлено, що ДПА має здійснюватися у формі зовнішнього незалежного оцінювання, окрім деяких випадків, визначених законодавством.

Це означає, що наказом Міносвіти питання про ДПА для учнів 11 класу вирішити неможливо. Це може бути виключно ухвалений відповідний закон,
– заявив міністр освіти.

Шкарлет додав, що МОН звернулося до президента України з ініціативою запровадити законопроєкт для впорядкування питань проходження учнем 11 класу ДПА у формі ЗНО.

Що відомо про скасування ДПА для 4 та 9 класів

Міносвіти звільнило від проходження ДПА учнів 4 і 9 класів у 2021 році. Шкарлет пояснив, що це зробили для того, щоб поставити учнів в рівні умови. Адже через коронавірус не всі школярі можуть повноцінно навчатися та відвідувати школи.

Йдеться про тих дітей, які навчаються в червоних зонах, і не мають можливості навчатися в повноформатному режимі,
– запевнив міністр освіти.

Що буде замість ДПА для учнів 4 та 9 класів? Сергій Шкарлет запевнив, що альтернативою ДПА для школярів на сьогодні є поточні результати контролю знань. Тобто учням виставлять підсумкові оцінки у школі, без проходження ДПА.