Педагоги, які пройдуть навчання зможуть працювати з дітьми, що мають особливі освітні потреби. Про це розповіла заступниця міністра освіти Любомира Мандзій на форумі "Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними", пише пресслужба МОН.

До теми: В Україні з’являться експерти з оцінки індивідуальних потреб школярів: деталі

За словами посадовиці, розвивати напрям інклюзії треба однаково активно на центральному та локальному рівні. Також в інклюзивних класах буде офіційна посада асистента вчителя.

Без зміни системи, з одним лише бажанням будь-якого міністерства, в нас нічого не вийде. Тож ми працюватимемо над тим, щоб наше партнерство (Києва та регіонів) було ефективним,
– заявила Любомира Мандзій.

До того ж в державному бюджеті на 2020 рік розраховані гроші на кожного учня інклюзивного класу.

В державному бюджеті на 2020 рік враховано всіх дітей, які почали інклюзивне навчання станом на 5 вересня 2019 року. Це вже не та ситуація, яку ми мали торік. Так само враховано асистентів вчителів та інклюзивні класи,
– додала заступниця міністра.

Детальніше про інклюзію: Інклюзивна освіта: як це працює за кордоном і в Україні

Скільки в Україні інклюзивних шкіл?

  • 603 інклюзивно-ресурсні центри працюють в Україні у 2019 році;
  • 96 закладів з інклюзивною освітою планують створити додатково до кінця 2020 року.

Що таке інклюзивна освіта?Це освіта для дітей з різними формами інвалідності. В Україні близько мільйона школярів з інвалідністю, проте лише 7% шкіл мають достатні умови та обладнання для роботи з ними.