Про це розповів в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет, передає сайт МОН.

Цікаво Скільки вступників пройшли на бюджет до магістратури: дані МОН по вишах

За його словами, цього року державне замовлення на 11% більше, ніж було у 2019 году. А щодо контракту, то у 2020 році мінімальний розмір оплати за навчання для студентів 1 курсу контрактної форми становив 60% цієї собівартості.

У разі якщо 60% індикативної собівартості є меншими за три середньомісячні заробітні плати штатних працівників у виші, то вартість навчання дорівнюватиме цим трьом середньомісячним заробітним платам. (Індикативна собівартість навчання на контракті коливається між 6 та 47 тисячами гривень).

Натомість на 2021 рік планується вже 70% індикативної собівартості незалежно від навчального плану й наповнення навчання.

"Вартість навчання у вишах залежить від навчального плану й обсягу освітньої програми, наповнення викладачів: числа кандидатів, докторів наук, доцентів, професорів, кількості лекційних і практичних занять, кількості студентів тощо", – зазначив Шкарлет.

До слова, у МОН оприлюднили список спеціальностей, які стали найменш популярними серед абітурієнтів, які вступали на бюджет у 2020 році. Більше про цк – читайте за посиланням.