Про нову формулу фінансування розповів у інтерв'ю "Уніан" заступник міністра освіти Єгор Стадний.

Читайте також: Володимир Зеленський підписав закон про вищу освіту

За новим законом "Про вищу освіту", система фінансування зазнає серйозних змін. Одним з бонусів, який має стимулювати розвиток університетів в регіонах є відповідна квота.

Попередня система все фінансування базувала на кількості студентів і ті переїжджали у більші міста на навчання, фактично вона репресувала регіональні університети,
– розповів посадовець.

Щоб викорінити стереотип, що лише в столиці можна отримати якісну освіту, виші в регіонах отримуватимуть збільшене фінансування.

Я знаю безліч потужних закладів і викладачів, кафедр, які розташовані в регіонах – Сумах, Чернівцях, Запоріжжі, Одесі, Львові, Харкові. Проте абітурієнти та їх батьки часто дивляться на можливості довкола університету – роботу, житло, певні перспективи, а їх дає велике місто,
– пояснив Стадний.

За словами посадовця, регіональна квота не даватиме додаткових грошей Києву, але дасть невеликі фінансові бонуси Львову або Харкову. Найбільше грошей за цією квотою отримають університети з невеликих обласних центрів.

До слова: Експертизи в українських університетах скасували через карантин: наказ

Скільки в Україні всього університетів?Повноцінних окремих юридичних осіб, які надають послуги вищої освіти, в Україні налічується 300 одиниць.