Проведення сесії у вищих навчальних закладах

З 1 червня це можливо, але залежатиме від кожної окремої адміністративної території. Про Любомира Мандзій розповіла в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє 24 канал.

Важливо ЗНО-2020 перенесли: з'явилися точні дати усіх предметів

Усе залежить від кожної області, адже перед тим, як відбувається послаблення карантинних заходів, має бути ухвалено рішення обласною комісією,
– підкреслила очільниця Міносвіти.

Відтак, за її словами, якщо показники в областях даватимуть змогу послабити карантин, це означатиме і можливість завершення навчання. Зокрема, проведення сесії.

Втім Любомира Мандзій зауважила, що більшість вищих навчальних закладів уже готові до проведення сесії у дистанційному режимі.

Як бути з закладами професійної освіти

Як правило, заклади професійної освіти не можуть проводити навчання дистанційно. Тож Міністерство освіти і науки вирішило дозволити їм відновити навчання з 1 червня.

Розпочати роботу зможуть заклади профосвіти тільки тих регіонів, де місцева влада ухвалить рішення про послаблення карантину. Крім того, директор має погодити механізм роботи з місцевим управлінням освіти,
– зазначається у повідомленні МОН.

До слова Як студентам складати іспити та захищати дипломні роботи під час карантину: пояснення МОН

Після відновлення роботи у закладах профосвіти діятимуть низка обмежень. Так, одночасно у кабінеті зможуть перебувати не більше як 10 учнів. Також перед і після кожного заняття потрібно провітрювати кабінети по 15 хвилин.

Також діятиме ще низка правил:

  • прибирання двічі на день;
  • дезінфекція;
  • інформування про необхідність регулярного миття рук із милом і використання захисної маски;
  • заборона перебування у закладі сторонніх осіб;
  • дотримання дистанції – розсадка по одному учню за партою;
  • щоденний температурний скринінг працівників та учнів;
  • інструктаж про симптоми хвороби та дії у випадку зараження.

Що про можливість відновлення навчання кажуть у МОЗ

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко підкреслив, що перед кожним пом'якшенням карантину Міністерство охорони здоров'я виносить можливі послаблення на громадські обговорення. Те ж буде і у випадку з відновленням навчання.

Закликаю усіх, хто має освітні заклади, де будуть розпочаті навчальні процеси, у середу завітати на сайт МОЗ і ознайомитися з проєктом протиепідемічних норм,
– закликав Ляшко.

Він запропонував надати свої пропозиції щодо таких норм. В уряді їх, мовляв, обов'язково розглянуть.

Які обмеження карантину зняли інфографіка 24 каналу
Які обмеження карантину зняли / Інфографіка 24 каналу