Голова Ради Фонду Ірина Тулякова наголосила, що Фонд Президента – це можливість впроваджувати трансформації в Україні та допомагати розвивати талановитих молодих людей.

До теми В Україні обрали найкращого вчителя 2021 року: хто став переможцем

Фонд Президента був створений ще у 2019 році з метою заохочення розвитку талановитої молоді. У червні 2021 року Володимир Зеленський перезапустив його діяльність.

Ключові програми Фонду:

  • гранти на навчання за кордоном,
  • стажування молоді у провідних зарубіжних вишах і наукових установах,
  • участь молоді у міжнародних науково-практичних семінарах та конференціях,
  • залучення лекторів з провідних вишів і наукових установ світу,
  • заохочення молодих людей за досягнення,
  • підтримка реалізації проєктів у сфері освіти, науки та спорту.

Очікується, що запуск ключових програм Фонду відбудеться в лютому 2022 року. З коштів Фонду виплачуватимуть премії президента в розмірі 100 тисяч гривень переможцям міжнародних олімпіад.

Також будуть здійснюватися виплати президентських стипендій в розмірі 10 тисяч грн учасникам ЗНО, які показали найвищі результати. Такі стипендії виплачуватимуть щомісяця протягом року.

Заплановано і фінансування премій для заохочення досягнень українських спортсменів, залучення молоді до участі в спорті й підтримки тренерської діяльності.

Читайте також Шкарлет розповів, у яких країнах відкриють філії українських вишів

Крім того, функціонування Фонду передбачає можливості надання грантів на навчання в закордонних вишах для підготовки магістрів і докторів наук. Це дозволить отримати конкурентоспроможну освіту.

Також кошти Фонду можуть бути спрямовані на залучення іноземних висококваліфікованих викладачів і тренерів для навчання українських студентів у пріоритетних галузях, де потрібно посилити рівень підготовки фахівців.

До слова, в Україні створять Президентський університет. У Раді вже виділили перші 70 мільйонів гривень на будівництво. Виш планують звести за три роки на ВДНГ у Києві. Перший навчальний рік у ньому стартує 1 жовтня 2023 року. Деталі – читайте тут.