Україна отримає 200 мільйонів доларів на розвиток вищої освіти: рішення Світового банку

6 травня 2021, 10:40
Читать новость на русском

Джерело:

Світовий банк

Світовий банк затвердив проєкт вартістю 200 мільйонів доларів, які спрямують на покращення ефективності, якості та прозорості системи вищої освіти в Україні.

Проєкт "Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів" допоможе покращити якість вищої освіти, підвищити рівень її відповідності потребам ринку праці та безперервності навчання під час пандемії COVID-19.

До теми Університет на Волині відкриває нову спеціальність, якої немає більше ніде в Україні

На що піде фінансування

У рамках проєкту фінансуватимуться:

  • інвестиції, спрямовані на модернізацію вишів та науково-дослідних лабораторій;
  • цифрова інфраструктура для організації навчання у вишах для забезпечення безперервності навчання за допомогою методів технологій;
  • підтримка стійкості системи та управління змінами в довгостроковій перспективі.

Цей фінансовий проєкт також підтримуватиме розвиток сучасної цифрової інфраструктури для дистанційного навчання та створення сучасних навчальних і науково-дослідних лабораторій.

Ще одним завданням проєкту є покращення рівня прозорості в освітньому секторі в Україн.

Світовий банк радий співпрацювати із Україною над модернізацією методів викладання та навчання в університетах відповідно до європейських стандартів з метою надання можливості молоді в Україні отримувати ті навички, які потрібні їм у 21 столітті,
– сказав один із директорів Світового банку Аруп Банерджі.

Він наголосив, що по мірі відновлення України після пандемії, Світовий банк готовий надати підтримку у забезпеченні кращого технічного та цифрового оснащення системи вищої освіти для організації навчання.

Проєкт "Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів" буде впроваджуватися протягом п’яти років Міністерством освіти та науки України.

Читайте також Українці віком від 50 років можуть стати студентами та безкоштовно опанувати діджитал-професії

До слова, у Світовому банку зазначають, що мережа державних українських вишів в умовах скорочення населення є неефективною і створює проблеми, як для її фінансової стійкості, так і для якості послуг.

Експерти банку також відзначають низьку прозорість системи та поганий зворотний зв’язок. Зокрема, 85% української молоді планують отримати вищу освіту, однак цей високий попит погано відображається на інформації про доступні варіанти освіти та результатах працевлаштування.