Прийом оголошено в межах стипендіальної програми уряду Угорщини "Stipendium Hungaricum Programme".

До теми Кинув Гарвард, але диплом йому таки вручили через 30 років: що відомо про освіту Білла Гейтса

Вступникам пропонують понад 600 навчальних програм, що охоплюють всі галузі вищої освіти на всіх рівнях, включаючи програми заочної та докторської освіти.

Що отримають іноземні студенти в Угорщині

Програми бакалавра та магістра надають:

  • Безкоштовну освіту – студент від програми Stipendium Hungaricum звільнення від сплати за навчання.
  • Щомісячна стипендія – сума складає 43 700 форинтів (близько 120 євро).
  • Внесок на проживання – безкоштовне місце в гуртожитку або внесок у розмірі 40 000 HUF/місяць на проживання протягом усього періоду стипендії (якщо студент не проживає в гуртожитку, ця сума є внеском на оренду, проте він не завжди покриває повну суму).
  • Медичне страхування – медичні послуги згідно з відповідним законодавством Угорщини та додаткове медичне страхування на суму до 65 000 форинтів (близько 180 євро) на рік.

Кандидати на отримання стипендій мають пройти реєстрацію в онлайн-системі Tempus Public Foundation. Після реєстрації та створення особистого кабінету кандидати отримають доступ для подачі заявок і завантаження документів. Із детальною інформацією та інструкцією подачі заявок можна ознайомитися тут.

Заявку на отримання стипендії та завантажені до онлайн-системи Tempus Public Foundation документи необхідно надіслати до МОН на електронну адресу scholarshipsmon@gmail.com, вказавши тему "Стипендії для навчання в Угорщині – 2022".

До слова, уряд Франції також пропонує щомісячні стипендії для навчання в магістратурі та подвійній аспірантурі на 2022 – 2023 навчальний рік. Як її отримати та хто може взяти участь – читайте у статті.