Зазначимо, що уроки, присвячені Дню пам’яті Чорнобильської трагедії та Дню вшанування учасників ліквідації її наслідків, мають не залякувати школярів, а вчити робити висновки та не допускати такого у майбутньому.

Цікаво МАУ здійснить спецполіт до Чорнобиля напередодні 35-річчя від дня аварії на ЧАЕС: вартість

Зараз перед вчителями лежить досить складна проблема – виховати покоління людей, які подивляться на ці трагічні події під іншим кутом.

Чому важливо говорити про Чорнобиль? Аварія на ЧАЕС – це трагедія всесвітнього масштабу, проте понад 60% українців не можуть згадати дату, причини й наслідки аварії. За цим посиланням ви знайдете новітні розсекречені документи щодо аварії.

Додамо, що учителям пропонують скористатись "Уроками пам’яті Чорнобиля", які були розроблені для 1 – 11 класів, та організувати перегляд відповідних відеоуроків для своїх учнів.

8 елементів інформативного уроку про Чорнобиль

  • Підготуйте тематичну презентацію.
  • Ознайомте школярів зі статистичними даними (люди, території, наслідки).

Чорнобильська трагедія роковини
Чорнобильська катастрофа у цифрах / Інфографіка 24 каналу

  • Запропонуйте учням наперед підготувати доповіді, що стосуються теми.
  • Старші школярі можуть знайти в художній літературі згадки про трагедію. Молодші учні можуть намалювати малюнки до теми.
  • На уроках трудового навчання чи інших заняттях підготуйте разом із дітьми пам’ятні дзвони, які давно стали символом трагедії.
  • Якщо є технічні можливості, продемонструйте документальні відеоматеріали з архівів.
  • Запросіть на урок ліквідатора або його розповідь на відео, де він ділиться спогадами про той час.
  • Знайдіть або запропонуйте учням відшукати інформацію про сучасні методи захисту від радіації та способи боротьби з її негативним впливом.

Блокбастер "Операція в Чорнобилі" / Трансформери 3: Темний бік Місяця”:


Зазначимо, що доречною буде виставка тематичних малюнків чи саморобок, які діти підготують заздалегідь.

Окрім того, можна створити разом із учнями інформаційний плакат "Дзвони Чорнобиля". Для цього необхідно заздалегідь підготувати аркуш формату А1 та заготовки-дзвоники. Саме на них кожен учень зможе написати відомий йому факт про аварію, висловити свою думку щодо трагедії.

До теми Минуло 35 років: про Чорнобиль розробили мобільний додаток з доповненою реальністю

На сьогодні знято багато якісних документальних фільмів про Чорнобиль, оберіть сюжет для своїх учнів або продемонструйте цікаві унікальні зйомки, наприклад, “Прип'ять з висоти пташиного польоту. 30 років після аварії”.

Відео про Чорнобильську катастрофу: історія про трагедію


До слова, 26 квітня 2021 року минає 35 років з часу Чорнобильської трагедії. Саме 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС вибухнув четвертий енергоблок. Світ 2 днів не знав про трагедію. Тільки згодом мешканців Прип'яті, Чорнобиля та людей 30-кілометрової зони евакуювали. Детальніше про Чорнобильську трагедію читайте тут.