Хоча, за словами заступниці голови Чернівецької облдержадміністрації Наталії Гусак, минулого тижня за один день госпіталізували 114 осіб з коронавірусом. Це рекордний показник за весь час пандемії.

До теми У Чернівцях готуються до плану "Б" після рекорду з госпіталізацій: що він передбачає

"Є певна сукупність осіб, які дуже добре повеселилися на свята. Далі вони йдуть у свої сім'ї, звідти переносять вірус у садки і школи, потім в інші родини, після в колективи", – сказала Гусак.

Через це школам рекомендували перевести учнів на дистанційну форму навчання.

В яких випадках навчання буде дистанційним

Проте на засідання міської комісії ТЕБ та НС у Чернівцях вирішили не переводити на онлайн всі школи.

  • Зокрема, заборонено відвідувати заклади освіти, якщо на самоізоляції через контакт з хворим на COVID-19 перебуває понад 50% учнів та персоналу закладу.
  • Окрім того, у разі захворювання на грип понад 25% школярів, також будуть організувати навчання за дистанційною формою.

Натомість директорам шкіл рекомендують переводити класи на самоізоляцію або дистанційне навчання у випадку, якщо там через захворювання відсутні понад чверть учнів класу або якщо учні контактували з хворим на COVID-19.

Як навчати учнів в очному режимі

Тобто адміністрація школи в залежності від епідеміологічної ситуації в закладі освіти приймає рішення про очну, змішану, дистанційну форму навчання для учнів.

Комісія ТЕБ та НС наголосила, що у школах, які працюють очно, рекомендовано:

  • розглянути можливість запровадження двозмінного навчання;
  • розведення у часі початку уроків для різних класів;
  • поділу на групи для позачергового відвідування школи;
  • викладання окремих предметів (музичне мистецтво, фізична культура, образотворче мистецтво, інформатика, основи здоров’я, трудове навчання, громадянська освіта, зарубіжна література, технології) в онлайн-режимі.

До слова, в Україні за минулу добу виявили 2332 нових випадки коронавірусу. Найбільше заражень за добу в Івано-Франківській і Чернівецькій областях.