Зокрема, лише деякі предмети ЗНО матимуть завдання з шрифтом Брайля: українська мова та українська література, математика, історія України, біологія, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Цікаво МОН оприлюднило умови прийому до вишів у 2021 році: головні деталі

Всі учасники ЗНО отримають тестовий зошит із завданнями роботи та зошит для відповідей. Відповіді на завдання також мають бути записані шрифтом Брайля з однієї сторони аркуша, починаючи з наступного після титульного.

Яким буде ЗНО для учнів з порушенням зору

Сертифікаційна робота з української мови і літератури для осіб, які під час навчання використовують шрифт Брайля, міститиме 30 завдань різних форм, зокрема – відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власне висловлення). Для виконання тесту учасники матимуть 150 хвилин.

Окрім того, у 2021 році учасники ЗНО можуть складати ЗНО лише з української мови. Так, протягом 120 хвилин учасники виконуватимуть 18 завдань різних форм, у тому числі – відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

На виконання сертифікаційної роботи з математики учні отримають 150 хвилин. Учасники повинні будуть розв’язати 20 завдань різних форм, 2 з них – відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

ЗНО з історії України міститиме 40 завдань різних форм. Для виконання роботи учасники матимуть 120 хвилин. Водночас сертифікаційна робота з біології міститиме 34 завдання різних форм, на виконання яких відведено теж 120 хвилин.

До слова, Міністерство освіти і науки розробили проєкт, завдяки якому учасники ЗНО зможуть складати додаткові тести за власний кошт. Тобто випускники мають право пройти тестування з більшої кількості навчальних предметів, ніж це встановлено зараз, але платно.