Це стало відомо з результатів комплексного дослідження ефективності впровадження Нової української школи, проведеного з ініціативи МОН, передає пресслужба відомства.

ЦІкаво В Україні хочуть запустити Нову українську школу для учнів 5 – 9 класів: деталі

Так, у 2019 році було проведено перший етап дослідження із залученням третьокласників, які навчаються за стандартом початкової загальної освіти 2011 року. Водночас до вибірки було включено частину шкіл, які беруть участь у пілотуванні НУШ.

Дослідження відбувалось у 149 закладах початкової школи. Загалом у ньому взяли участь майже 900 третьокласників.

Результати дослідження показали, що групи учнів з класів із високою наповненістю (понад 30 учнів) впоралися з компетентнісними завданнями краще, ніж учні з класів із середньою та невисокою наповненістю. До того ж, вони краще виконують завдання на розвиток наскрізних умінь.

Натомість у класах з невеликою наповнюваністю, тобто там, де вчитель може приділити кожній дитині більше часу, учні ставлять більше запитань, ніж це відбувається у великих класах.

Що відомо про НУШ?

Нова українська школа – це головна реформа МОН під керівництвом колишньої міністерки Лілії Гриневич. Ключова мета НУШ – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Впроваджувати її почали з учнів перших класів.

Вже у 2018 році нові стандарти тестували у 100 школах по всій країні, а в 2018/2019 навчальному році українські першокласники навчалися за новою системою.