Відповідне рішення ухвалили у зв’язку з тривалими осінніми канікулами та припиненням освітнього процесу в окремих закладах освіти, вчителі яких беруть участь у сертифікації.

До теми Global Teacher Prize обрали найкращого вчителя світу 2021 року: зворушлива реакція переможниці

Зазначимо, що до третього етапу сертифікації допустили лише 1 171 вчителя, що успішно пройшли другий етап – самооцінювання власної педагогічної майстерності.

Як оцінюють професійний досвід вчителів? Оцінювання практичного досвіду роботи педагогів відбувається через комунікаційні онлайн-платформи за 15-ма професійними компетентностями.

Вчителі отримають доплату – 20% до зарплати

Педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають доплату 20% до зарплати. Також успішне проходження сертифікації зараховується як:

  • проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником,
  • є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Також вчителі, які успішно проходять сертифікацію, беруть участь як експерти у проведенні інституційного аудиту закладів освіти та залучаються до процедур сертифікації педагогічних працівників.

До слова, пілотний проєкт сертифікації вчителів розпочався у 2019 році, тоді її успішно пройшли 705 педагогів. Водночас у 2020 успішно пройшли всі етапи та отримали 20% надбавки 902 педагоги. Також близько 40% вчителів не пройшли сертифікацію.

Що відомо про сертифікацію вчителів

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Її мета – виявити та заохотити вчителів, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями.

Вчителі беруть участь у сертифікації добровільно і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Сертифікація складається з трьох етапів.

Педагоги, які успішно пройдуть всі етапи, отримають надбавку у 20% до зарплатні. До того ж, сертифікація зараховується як проходження чергової або позачергової атестації, що є підставою для присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії.