Безперечно дітям старшого віку, які вже ходили до школи, простіше адаптуватися до нового навчального року. Але, за словами експертів, у будь-якому випадку перший тиждень для всіх школярів буде таким собі періодом "розкачки", передає видання 4mama.

Важливо У МОЗ назвали нові правила організації навчання у школах: деталі

Зокрема, дітям треба час, щоб повернутися до режиму дня у школі, відновити в пам'яті правила і вимоги школи, а також згадати забуті знання.

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Новий режим

Після літніх канікул дитині потрібно трохи часу, щоб «увійти» в режим. Тому за кілька днів до школи варто вкладати дитину спати раніше.

І привчайте дитину до шкільної дисципліни. Зокрема, протягом тижня до школи намагайтеся, щоб дитина лягала спати на 10-15 хвилин раніше, близько 21-22 години вечора (в залежності від віку дитини). Вставати теж треба на 10-15 хвилин раніше, найкраще прокидатися о 7.00.

Графік прийому їжі

Сніданок має бути приблизно через 40 хвилин після пробудження. Обід – приблизно у той самий час, коли дитина буде обідати, відвідуючи школу, а вечеря – максимально за дві години до сну.

Дитина снідає
Навчіть дитину прокидатися о 7 ранку та одразу снідати / Фото newsdaily

Поменше подій

Навіть якщо успочатку школярам задаватимуть мало домашніх завдань, у перший тиждень-два краще відмовитися від походів в гості, вечірок, кіно у будні дні.

Якщо батьки планують віддати дитину на гуртки і додаткові заняття, то це також не варто робити одразу в перший тиждень. Лише помірність допоможе скоріше звикнути до ритму навчання і навантажень.

Планування

Допоможіть дитині почати планувати та організовувати свій день чи тиждень, розраховувати час. Можна відмічати виконані завдання у щоденниках або використовувати мобільні додатки (Goal Meter, Time Tree, Momento, Grid Diary, Trellо, ResgueTime, Антилінивець тощо). Потренуйтесь до 1 вересня, щоб це стало зручним помічником у навчанні.

Увага до психологічного стану школяра

Кожній дитині знадобиться час, щоб звикнути до всіх вимог і правил школи у зв’язку з пандемією, тому тут важлива підтримка мами і тата, вчителів та однокласників.

Також в період адаптації може зростати конфліктність через перезбудження і емоційну напруженість, тому якщо помічаєте, що дитина стала нервовою, замкнутою чи не хоче йти в школу, відверто з нею поговоріть.

До теми Скоро в школу: поради, як підготувати дитину до 1 вересня

Повторіть правила поведінки у період пандемії

Розкажіть малечі про необхідність користування маскою, антисептиками, миття рук після вулиці та перед прийомом їжі тощо.

І обов’язково забезпечте дитину запасним антисептиком та маскою. Адже дитина має відчувати себе безпечно та впевнено.

Рекомендації для школи
Рекомендації МОЗ щодо навчання / Інфографіка 24 каналу

Відсвяткуйте перший день дитини у школі

Таке святкування допоможе створити позитивний настрій дитині та сприйняття початку навчального року, а також додасть оптимізму.

В період карантину краще влаштувати спільне святкування в родинному колі. Це дасть відчуття об’єднаності, підтримки з боку близьких, важливості її переживань та потреб.

Що робити, якщо дитина хвилюється через повернення в школу

Допоможіть дитині слухати сигнали власного тіла. Потренуйтесь починати будь-яку роботу з прийняття зручного положення тіла. Це допоможе знайти внутрішню опору, стійкість та покращить концентрацію уваги дитини.

Якщо дитина хвилюється – заспокойте її та підтримайте. Скажіть, що ви будете поруч. І головне – не забувайте обіймати дитину та давати їй відчуття захисту та сили.

Як підтримати дитину під час навчання
Як підтримати дитину під час навчання
/ Інфографіка 24 каналу