Вчитель Кінгслі Кіз, який працював у середній школі Франкліна в Спрінгфілді (штат Іллінойс) пояснив, що не ставитиме зарплату вище за принципи.

До теми Відмовились вакцинуватись: понад 1 200 освітян відсторонили від роботи у Харкові

Чому педагога звільнили

Чоловік раніше відмовився вакцинуватися проти COVID-19. Така опція в штаті для викладачів можлива, але тоді потрібно раз на тиждень робити тест на коронавірус. Кіз не захотів робити і цього.

Тому рада з освіти шкільного округу Спрінгфілда № 186 проголосувала за звільнення Кінгслі Кіза. Рішення ухвалили одноголосно.


​Кінгслі Кіз на засіданні ради освіти / Скриншот з відео

Як вчитель відреагував на звільнення

Перед звільненням учитель зробив заяву – він не передумав, натомість сказав, що не ставитиме зарплату вище за принципи. На його думку, змушувати викладачів робити щеплення, яке вони не хочуть, неправильно.

Я не пожертвую своїми сильними особистими цінностями тільки для того, щоб зберегти кар'єру... Я вірю, що Бог особисто провів мене через це з моєю дружиною та моєю родиною,
– сказав Кінгслі Кіз.

Зазначимо, що вчитель викладав у цьому окрузі понад 20 років. Тепер педагог може подати апеляцію на це рішення і 17 днів на те, щоб виконати його. Коли Кіза запитали, чи він подасть апеляцію, він відмовився відповідати.

Зверніть увагу Релігія, страх і примус: чому вчителі відмовляються робити вакцинацію проти COVID-19

Коротко про вакцинацію вчителів в Україні

  • З 8 листопада вчителів, які відмовилися вакцинуватися проти COVID-19, почали відстороняти від роботи без збереження зарплати. Станом на 10 листопада в Україні відсторонили майже 10 тисяч працівників освіти.
  • Коли відсторонені вчителі зможуть повернутися до роботи? Як тільки освітяни вирішать ситуацію з імунізацією (вакцинуються або нададуть довідку про протипоказання до щеплень чи довідку про те, що перехворіли), то вони зможуть повернутися до роботи.

До слова, у МОН заявили: щойно у школі вакцинують 100% працівників, для учнів треба відновлювати очне навчання. Станом на 15 листопада хоча б однією дозою вакциновано близько понад 95% освітян. Водночас повний цикл щеплення від COVID-19 отримали понад 528 тисяч працівників шкіл (81%).