У МОН на дуже багато посад радників чи очільників організацій, підпорядкованих відомству, призначають людей з когорти ексміністра-регіонала. Таку думку в ефірі 24 каналу висловила нардепка від партії "Голос" Інна Совсун.

Читайте також ЄС попередив Шкарлета про руйнування реформи МОН: як він відреагував

За її словами, мовиться про повне захоплення влади попередньою командою, яка дуже далека від тих реформ, що впроваджувалися в Україні з 2014 року.

Невдалі спроби реформ Шкарлета в МОН, були покликані довершите почате – повернення команди Табачника в Міністерство освіти і науки,
– наголосила депутатка.

Вона відзначила, що нардепи не призначали Шкарлета, відтак вони його не можуть звільнити. Кандидатуру тимчасового очільника МОН призначено формально рішенням уряду.

"По факту, це сталося, тому що так захотів президент. Неодноразово мовилося, що це було особисте рішення Володимира Зеленського", – прокоментувала Інна Совсун.

І додала, що юридично це є відповідальність прем'єра, який призначив Шкарлета виконувати обов'язки міністра. Політично – відповідальність президента.

Через що Шкарлет отримав попередження від ЄС

  • Міносвіти представило рішення про зміну структури міністерства, яке передбачає ліквідацію усіх директоратів, що були утворені кілька років тому в рамках реформи держслужби та фінансувалися Євросоюзом.
  • Однак запропоновані Шкарлетом зміни порушують не лише зобов'язання України в рамках цієї реформи, а й змінюють умови надання Україні макрофінансової допомоги ЄС.