ЗНО зараз потерпає від різноманітних атак через нову вимогу та через інші причини. Про це розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь в інтерв’ю видання "Радіо Свобода".

До речі ЗНО не повинне змушувати когось навчатися, – експертка про новий тест з української мови

Чому ЗНО критикують

За словами Кременя, з одного боку, кажуть, що українська, як єдина мова іспиту, дискримінує здобувачів освіти. З іншого боку заявляють, що ЗНО начебто не дає об’єктивної картини знань і навичок випускників закладів освіти.

Але ЗНО як обов’язкове для складання – один із критеріїв і факторів боротьби з корупцією на рівні вступу до вишів. Українська повинна бути обов’язковою для ЗНО. І сьогодні треба утверджувати ще і якість викладання, якість тестів самого ЗНО. Щоб тести ЗНО мали, крім усього іншого, високу оцінку,
– зауважив омбудсмен.

Він додав, що вимоги до сертифікатів про рівень володіння державною мовою держслужбовцями відповідають європейським стандартам і рекомендаціям. Хочеться, щоб і ЗНО було на такому ж рівні.

Про ЗНО у 2021 році

  • 19 січня завершилася реєстрація на пробне ЗНО.
  • Кожен учасник міг обрати лише один предмет.
  • Сам тест відбудеться 10 квітня.
  • Вартість пробного ЗНО у 2021 році коливається в межах 195 – 255 гривень в залежності від регіону.
  • Зареєструватися для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року можна буде з 1 лютого до 5 березня включно.