Про це на засідання Верховної Ради, представляючи проєкт Держбюджету на 2021 рік, сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє 24 канал.

Цікаво У вчителів не можуть вимагати негативний тест після захворювання COVID-19: деталі

За його словами, зараз вчитель без категорії отримує 7 580 гривень. А після зростання зарплат у 2021 році він отримуватиме 9 511 гривень. Тобто таку зарплату мають молоді вчителі одразу після завершення університету.

А вчитель вищої категорії в середньому отримує зараз 10 600 гривень, а після підвищення він буде отримувати понад 13 тисяч гривень,
– заявив Марченко.

Що відомо про підвищення зарплат вчителів

Зарплата освітян у 2021 році має бути підвищена. Так, з січня наступного року розміри ставок зарплати вчителів збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%. Водночас у МОН зазначили, що педагоги з вересня цього року вже отримали збільшену зарплату на 5,8%.

Зарплати вчителів
Зарплати вчителів у 2021 році / Інфографіка МОН

Ексочільниця МОН Любомира Мандзій додала, що затримки у виплаті заробітної плати педагогам у грудні 2020 року не буде. Адже понад 51 мільйон гривень видатків освітньої субвенції буде перерозподілено між місцевими бюджетами, щоб не допустити заборгованості.