Шкарлет наголосив, що до конфлікту в зоні бойових дій Україна мала 17 закладів вищої освіти. Їх всі було переміщено на територію, підконтрольну Україні.

До теми Як вступатимуть абітурієнти з окупованих територій у 2021 році: МОН затвердило новий порядок

За словами міністра освіти, наразі точно відомо, що в Донецькій області пошкоджено щонайменше 93 заклади освіти. Це і дитячі садочки, і школи тощо.

Водночас у Луганській області – пошкоджено 26 закладів освіти. Як правило, всі вони отримали основні ушкодження в 2014 – 2015 роках.

Сергій Шкарлет вважає, що в будь-якому випадку біда об'єднує та не залишає байдужим нікого. І зараз є Декларація про безпеку шкіл, підписана з ООН та ЮНІСЕФ, і, незважаючи на продовження збройного конфлікту, її дотримуються.

Незважаючи на жодну ситуацію, діти не повинні бути заручниками дорослих. Збройний конфлікт не повинен позначатися на освіті. Це і ООН, це і ЮНІСЕФ, і ціла низка міжнародних організацій визнають і всіляко допомагають,
– відповів Шкарлет.

Він наголосив, що багато міжнародних фондів, зокрема Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), підтримують заклади освіти, в тому числі є й програми відновлення цих закладів.

До слова, випускники з окупованих територій вступають до українських вишів за допомогою освітніх центрів "Донбас – Україна" і "Крим – Україна". Так, лише за 2020 рік до вишів вступило майже 1,5 тисячі дітей з окупованого Криму та Донбасу.