Т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет вважає, що Україні важливо оберігати дітей від прямого впливу конфліктів на якість освіти, зокрема військового конфлікту на Сході України, передає пресслужба МОН.

Важливо Обурення батьків щодо харчування дітей у школах: у МОН відреагували на ситуацію

Скільки шкіл було пошкоджено через війну на Донбасі? Лише протягом першого півріччя 2020 року було зафіксовано 10 випадків пошкодження шкіл через військові дії. А загалом з 2014 року кількість пошкоджених навчальних закладів перевищує 750.

Окрім того, безпосередній вплив конфлікту відчувають понад 400 тисяч дітей, які проживають і відвідують школи в 20-кілометровій зоні біля лінії розмежування, в якій є загроза обстрілів.

Відомо, що протягом 2017-2019 років відбулося близько 60 нападів на школи в зоні конфлікту. А також десятки шкіл, які розташовані біля військових об'єктів, наражаються на небезпеку нападів.

До слова, Україна у 2019 році підписала Декларацію про безпеку шкіл. У документі йдеться про зобов'язання попереджати напади на школи та заборону їх використання у військових цілях. Декларація передбачає збереження безпеки в школах, захист права на освіту і моніторинг порушень прав дітей.