Редакція "Освіта 24" зібрала актуальну інформацію про те, в яких регіонах школярі повернулися за парти. Лише за цей тиждень таке рішення ухвалили Київ, Львів, Черкаси та інші міста.

До теми Школи мають повернутися до очного навчання, більшість вчителів вакцинована, – Шмигаль

У Міністерстві освіти закликають відновити очне навчання для учнів. За оперативною інформацією МОН, уже з понеділка, 22 листопада, планують перейти на очне навчання понад 11 тисяч шкіл.

Які міста відновили очне навчання в Україні

 • Київкомісія ТЕБ та НС ухвалила рішення відновити очне навчання у столичних школах. Тож, учні 1 – 11 класів сядуть за парти вже з понеділка, 22 листопада.
 • Одеса – з 22 листопада учні 1 – 11 класів в Одесі вийшли на очне навчання. Цьому посприяла вакцинація вчителів та відсторонення нещеплених (132 працівники відсторонили).
 • Чернівці – школи ще з 15 листопада повернули всіх учнів на очне навчання. В місцевій ОДа запевнили, що за час дистанційки посилені карантинні обмеження допомогли "збити" стрімке наростання коронавірусу.
 • Черкаси – всі школярі в Черкасах повернуться за парти. Нині з 35 шкіл Черкас очно працюють 16, решта приєднається до них до кінця робочого тижня – 19 листопада.
 • Миколаїв – з 17 листопада учні майже всіх 43 шкіл повернулися до очного навчання. Це сталося завдяки тому, що в закладах освіти вакциновано 100% працівників. Ще 16 класів шкіл та 23 групи у садочках перебувають на самоізоляції.
 • Рівне – з 15 листопада для учнів більшості шкіл з 15 листопада відновили очне навчання. До кінця тижня, 19 листопада, до них приєднаються решта навчальних закладів.
 • Львів – початкові класів у місті сіли за парти ще 15 листопада. А учні 5 – 11 класів та студенти університетів можуть повернутися до очного навчання за умови 100% вакцинації працівників з 22 листопада. Остаточне рішення буде 19 листопада.
 • Івано-Франківськ – в місті з 22 листопада планують повернути за парти учнів 5 – 11 класів у гімназіях і ліцеях за умови 100% щеплених працівників.
 • Житомир – очно з 22 листопада працюють всі школи міста. Наразі лише 10 класів на самоізоляції.
 • Харків – ще з 8 листопада в області 615 шкіл працюють очно. У кількох школах у звичному режимі навчаються лише 1 – 4 класи.

Зазначимо, що в інших областях навчання у школах частково відбувається очно (де вакциновано 100% працівників), частково в онлайн-режимі. Наприклад, так є у Чернігові, Дніпрі, Хмельницькому, Запоріжжі, на Волині, Херсоні, Закарпатті.

У деяких містах дистанційне навчання продовжується для учнів 5 – 11 класів. Зокрема, йдеться про Вінницю, Суми тощо. Відомо, що станом на 18 листопада навчаються в онлайн-режимі 4700 шкіл, а на канікулах перебувають лише 66 шкіл.

Скільки вчителів в Україні вакциновано

За даними МОН, станом на ранок 18 листопада принаймні однією дозою вакцини щеплено 95,5% працівників шкіл. Водночас повний цикл щеплення від COVID-19 отримали понад 538 тисяч працівників шкіл (83%).

Найкращу статистику повного циклу вакцинування освітян демонструють:

 • Донецька область – майже 92%;
 • Харківська область – 91,3%;
 • Черкаська область – 91,1%;

Де вакциновано найменше вчителів? Антилідерами за кількістю невакцинованих освітян й надалі залишаються Рівненська область (7,2%), Тернопільська та Закарпатська області (по 7%).