Голова Громадського руху "Хочу вчитися" Катерина Звєрєва розповіла про інцидент, який стався в школі № 91 у Запоріжжі. Через конфлікт директорка написала заяву в поліцію з приводу крадіжки шкільного майна.

До теми Асистентка вчителя погрожувала відрізати геніталії учню з інвалідністю: відео та деталі скандалу

З чого все почалося

Кілька років тому батьки першокласників зібрали гроші і купили новий килим у клас. Але через півроку Держпродспоживслужба забракувала килим і його сховали у шафу.

Килим, який так був потрібен і який батьки придбали для своїх дітей, виявився непотрібним і взагалі не підходящим через півроку після покупки. Тому він перемістився в шафу, де і простояв до кінця четвертого класу,
– зазначила Звєрєва.

Що вирішили зробити батьки

Там він і зберігався три з половиною роки. А по закінченні учнями 4 класу батьки вирішили забрати килим і продати його. А гроші з продажу зберігати на потреби школярів.

"Гроші від продажу килима знаходяться у батьків на потреби дітей у новому навчальному році, адже ніхто не сумнівається, що вони будуть", – додала вона.


Скріншот з групи батьків у вайбері

Директорка подала заяву в поліцію

Водночас директорка школи подала до поліції заяву про крадіжку килима. Тож, одній з мам довелося писати пояснення про те, що то за килим і звідки він взявся.


Скріншот з групи батьків у вайбері

Що кажуть у соцмережі

У коментарях користувачі відзначили, що директорка вчинила неправильно. Адже килим купували самі батьки й вони мають право його продати.

  • "Відверто кажучи я дуже сильно збентежений ступенем втрати моральних кордонів у тих, хто вчить наших дітей. (Може не точно висловив думку, але по нецензурному я вклався б у 2 слова)".
  • "Директорка просто мега дурочка".
  • "Ще одні схеми шахрайства засновані на маніпуляції почуттям відповідальності батьків перед своїми дітьми!"
  • "Що в школах, що в садку одне і теж, тільки побори зі словами "це все для ваших дітей".

А юрист Роман Корсун наголосив, щоб батьки не купували для школи нічого з того, що з них вимагають. “Якщо ж вирішили порушити закон, будьте готові, що вашими "добрими намірами" зацікавиться або Держпродспоживслужба, або поліція”, – підсумував він.

До слова, у київській школі №58 вчителька побила учня з особливими освітніми потребами. В Офісі омбудсмена повідомили, що педагогиню вже звільнили.