Зазначимо, що у Міносвіти рекомендували школам навчати дітей у червоній зоні дистанційно. Водночас наполягали, аби початкову школу навчали очно, передає 24 канал.

Цікаво Як учні будуть навчатися після канікул та якою буде зарплата вчителів: підсумки тижня в освіті

Київ

Наразі столиця України перебуває у помаранчевій зоні. Там дистанційно навчаються лише 8 шкіл і 587 класів у 186 школах — через захворювання педагогів і учнів.

Натомість школи в Київській області, які потрапили до червоної зони, після завершення осінніх канікул переведуть на дистанційне навчання. Йдеться про міста Бориспіль, Васильків, Обухів, Бориспільський і Обухівський райони Київської області.

А дитячі садочки у Київській області продовжують працювати, хоча 14 з них поки закрили на карантин.

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську учні з 28 жовтня почали навчатися очно, проте згодом міська влада прийняла рішення перейти на онлайн-освіту.

"1 - 4 класи ми лишаємо на очному навчанні, а 5 – 11 класи з 2 листопада переведемо на дистанційне навчання. У п’ятницю (30 жовтня, – 24 канал) ще довчимося очно, а з понеділка вже перейдемо на онлайн", – сказав мер міста.

Додамо, що Івано-Франківськ теж у червоній зоні. Проте садочки у місті теж працюватимуть в очному режимі. Наразі на карантині залишаються лише два дошкільні заклади.

Тернопіль

У Тернополі, який теж віднесли до червоної зони, місцева влада надала право директорам шкіл самим вирішувати, як розпочинати навчання – очно чи дистанційно.

Також батьки можуть прийняти відповідне рішення для власної дитини: за бажання будь-хто може навчатися дистанційно.

Львів

Львів віднесли до помаранчевої зони, тож школи там, швидше за все, працюватимуть в очному режимі.

За словами мера Львова Андрія Садового, місто цілком готове до початку роботи шкіл. "Я б почав роботи шкіл з понеділка, оскільки погано уявляю собі дистанційне навчання, особливо в початкових класах, бо в них є своя специфіка навчання”, – сказав міський голова.

Також один з учнів попросив у мера зробити в школах карантин. На це Андрій Садовий відповів: "З понеділка всі школи Львова повертаються на навчання. І не мамкайте".

Додамо, що у Львові на коронавірус захворіли 147 вчителів. Заступниця мера Львова з гуманітарних питань Галина Слічна підвердила, що вони відкриють школи: "Будемо працювати в тому режимі, в якому ми розпочинали у вересня. Якщо будуть випадки – будемо відправляти на два тижні на самоізоляцію".

Чернігів

Натомість у Чернігові, який теж потрапив до червоної зони, очно почали навчання тільки учні початкової школи, а старшокласників перевели на дистанційку.

Черкаси

Місцева влада Черкас вирішила відновити навчання в школах після осінніх канікул. Діти навчаються очно з 28 жовтня. Таке рішення прийняли на нараді з мером міста, керівництвом департаменту освіти і гуманітарної політики та директорами шкіл.

Харків

У деяких школах Харківської області учні після канікул будуть навчатися дистанційно. Йдеться про міста Харків, Богодухівський та Золочівський райони, які потрапили до червоної зони карантину. Водночас учні початкових класів будуть відвідувати уроки очно.

Вінниця

Учні у Вінниці з понеділка, 2 листопада, повернуться до дистанційного навчання після канікул. Про це повідомив в.о. директора департаменту освіти і науки місцевої ОДА Володимир Буняк.

Наразі йдеться лише про один тиждень дистанційки, надалі формат навчання залежатиме від епідемічної ситуації в області.

Запоріжжя

Школи Запоріжжя вже з 2 листопада починають навчання після осінніх канікул. Там всі школярі, крім молодших класів, будуть навчатися дистанційно.

В учнів 1 – 4 класів будуть уроки в школі з дотриманням необхідних вимог карантину. Окрім того, у Запоріжжі продовжують працювати дитячі садки.

Полтава

Полтавські школярі вже 2 листопада мають повернутися за парти після канікул. Остаточного рішення, як працюватимуть школи, наразі немає, але у міській ОДА запевнили, що, ймовірно, для шкіл міста навчання почнеться в дистанційному форматі. За парти можуть сісти лише учні початкових класів.

А Рівне, Харків, Суми й Миколаїв, які теж у червоній зоні, чекають на офіційні роз’яснення від представників влади, у якому форматі починати вчитися від 2 листопада.

Рекомендації для школи
Рекомендації МОЗ щодо навчання / Інфографіка 24 каналу

Раніше в Міносвіти попереджали, що формат навчання у закладах освіти буде залежати від епідемічної ситуації. Зокрема, учні в червоній зоні мають навчатися дистанційно, проте остаточне рішення приймають директори шкіл.

Додамо, що в Україні почали діяти нові зони карантину з 26 листопада. Так, близько 50 міст та регіонів опинилися у червоній зоні.