Про це повідомила у соцмережах заступниця директора першої школи Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича Маргарита Бондаренко. Освітянка продемонструвала фото документа, який підписав мер Олександр Сєнкевич.

До теми З 1 вересня учні та студенти повернуться до навчання у режимі офлайн, – МОН

У закладах середньої освіти не використовуватимуть російську

У рішенні мовиться, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, ухвалили рішення з 1 вересня 2022 року заборонити використання російської мови у комунальних закладах загальної середньої освіти Миколаєва.

Отож російською не навчатимуться учні початкових класів, а також учні не вивчатимуть російську мову та літературу як окремий предмет. Також не можна оформляти російською освітнє середовище.

Щиро радію мудрій політичній волі Олександра Сєнкевича стосовно заборони російської мови як складової освітнього процесу в українських школах,
– написала Маргарита Бондаренко.

Рішення щодо заборони російської мовиРішення виконкому Миколаївської міськради / Фото з фейсбуку Маргарити Бондаренко

У Житомирі теж не вивчатимуть російську мову

Зазначимо, раніше про плани відмовитись від вивчення російської мови у школах повідомили і в Житомирі. Як пише "Суспільне", у Житомирі є 40 класів, в яких викладають російську мову – це 10 шкіл та близько тисячі учнів. У місцевому департаменті освіти запевнили, що вчителі без роботи не залишаться – викладатимуть інші предмети.

Читайте також Усю рociйську літературу треба вилучити з українських шкіл

Окупанти нав'язують свою мову на захоплених територіях: коротко

  • Росіяни хочуть нав'язати свою систему освіти на тимчасово окупованих територіях України. Мовиться про викладання виключно російською мовою та за програмою країни-агресорки.
  • Так до Маріуполя росіяни вже встигли завезти 10 тисяч шкільних підручників. Ці книжки наскрізь просякнуті російською пропагандою.
  • Ба більше, загарбники навіть вирішили скасувати канікули в місті, аби пришвидшити зомбування учнів російською пропагандою.
  • Активно опираються освітяни в окупованому Херсоні: у місті вдалось перевести на російські програми лише 2 з 60 шкіл.