З чого все почалося? Етичний комітет НАЗЯВО встановив текстові запозичення без посилань у 4 наукових публікаціях Шкарлета. Висновок НАЗЯВО про плагіат підтвердили іноземні експерти. Але міністр освіти не погодився зі звинувачення у плагіаті та подав до суду на Нацагентство.

До теми Судді Конституційного Суду відмовилися відкривати провадження у справі Шкарлета

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправними дії НАЗЯВО щодо встановлення наявності плагіату без посилання на джерела у низці наукових робіт Шкарлета.

Міністр освіти написав, що він у судовому порядку захистив своє ім’я як науковця, який ніколи не займався плагіатом.

Всіх своїх політичних опонентів, які намагалися на цьому побудувати цілу кампанію з дискредитації, щиро вітаю з очікуваним фіаско,
– заявив Сергій Шкарлет.

Очільник МОН сказав, що прикро через те, що на деякий час Комітет з питань етики НАЗЯВО перетворився на інструмент маніпуляцій.

"Тут йдеться не про мене, а про те, що зловживання повноваженнями та особисті інтереси окремих чиновників дискредитують інституційні засади академічної доброчесності", – додав Шкарлет.

За його словами, подібна практика має бути викорінена. Рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених має ухвалюватися лише в межах чинного законодавства і на підставі доведених фактів.


МОН продовжує напрацьовувати нормативні документи з питань академічної доброчесності та розвитку української науки.

Сергій Шкарлет наголосив, що вважає доречним законопроєкт народних депутатів про заборону обіймати посади в Кабміні особам, у чиїх роботах виявлено плагіат.

Головне, щоб цей документ був фаховим, не породжував подвійних стандартів і ґрунтувався на засадах закону про освіту. Лише так він не матиме шансів перетворитися на чергову зброю для політичного переслідування комусь невигідних кандидатів,
– підсумував міністр.

До слова, нещодавно комітет Верховної ради з питань інтеграції України до Європейського союзу підтримав законопроєкт № 3758. Він може заборонити обіймати посади в Кабінеті Міністрів претендентам, спійманим на плагіаті.

Що відомо про плагіат Шкарлета

  • Приклади плагіату помітили у монографії Шкарлета – там були повністю скопійовано абзаци зі статтями авторства Бугая.
  • Також дослідники проаналізували його докторську дисертацію та помітили, що там понад 87% роботи – плагіат. Так, виявили збіги тексту зі статтями Гончаренко Л. П. та Покропивного С.Ф.