Т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет розповів журналісту видання Mind, що на початок вересня таких шкіл було 74. Саме інтерв’ю було опубліковане на сайті МОН.

Цікаво Шкарлет заявив, що за дистанційне навчання першокласників відповідають вчителі

Скільки шкіл досі не забезпечені інтернетом

За словами Шкарлета, на сьогодні лише 74 школи не забезпечені інтернет-зв’язком. Хоча на початок 2020 року їх було близько 750, на початок літа – 600, у липні-серпні понад 200.

"Багато говорити й "розганяти зраду" можна легко. Якщо ж йдеться про те, що понад 6 тисяч шкіл не мають надшвидкісного інтернету, то й в мене його немає… У мене навіть ні планшета, ні ноутбука немає. Мені вистачає телефона", – заявив Шкарлет.

Проте станом на 15 вересня в Україні лише 59 шкіл не підключені до інтернету, сказав очільник МОН на телеканалі 1+1. "Для шкільних навчань достатньо 30 Мбіт/с, і Міністерство дуже ретельно опрацювало ситуацію з підключенням до дистанційного навчання шкіл, до інтернету", – додав він.

У яких саме школах немає інтернету? Т.в.о. міністра освіти каже, що це школи з гірських районів, північних, а також деякі регіони Одеської області. Зокрема, та місцевість, де інтернет-провайдеру вигідно встановлювати певні підсилювачі, вишки тощо.

За чий кошт у школах проведуть інтернет? Шкарлет каже, що цю програму підтримує держава, і на наступний рік у МОН вже заклали субвенцію на інтернетизацію (дистанційне навчання).

Яка сума потрібна, аби забезпечити школи інтернетом? Шкарлет запевнив, що тут все залежить від роботи з операторами або від кількості спецзасобів. "Я не готовий озвучувати цифри, тому що це робота договірна, і не кожен оператор хоче заходити в такі регіони", – додав він.

Раніше 24 канал писав, що загалом в Україні 4,2 ​​мільйони населення проживає в місцевості, де немає жодного оптичного провайдера. Ще 1,55 мільйона сільського населення не має можливості підключитися до оптичного інтернету через його високу ціну. Відповідно, 5,75 мільйонів українців не мають доступу до інтернету.