Про це повідомила пресслужба Окружного адміністративного суду міста Києва.

Важливо Кінець випробувального терміну Сергія Шкарлета: що він встиг зробити на посаді в МОН

У суді наголосили, що Шкарлет просить визнати протиправними дії НАЗЯО (йдеться про Комітету з питань етики), які знайшли плагіат у його 4-х наукових роботах.

Також т.в.о. міністра освіти просить суд скасувати і рішення Комітету від 11 вересня щодо порушення академічної доброчесності у його наукових публікаціях.

Наразі суд вирішує питання щодо відкриття провадження за цим адміністративним позовом.

"Так, я подав до суду позов проти НАЗЯВО, бо рішення Комітету з питань етики не відповідає дійсності... Будь-яка державна установа в Україні повинна діяти виключно у межах своїх повноважень, не перетворюючись на інструмент маніпуляцій в інтересах третіх осіб", – підкреслив Сергій Шкарлет.

Він додав, що вимагає визнати дії НАЗЯВО протиправними. "Дискредитувати освітнє відомство держави шляхом тиску на мене не дозволю. Для цього і як посадова особа, і як людина вживатиму виключно юридично-правових заходів у межах чинного законодавства", – наголосив т.в.о. міністра освіти і науки.

До слова, 11 вересня НАЗЯВО підтвердило плагіат у наукових роботах Шкарлета – для перевірки його робіт залучали міжнародних експертів. Більше про це – можна прочитати тут.

Попри це Шкарлет заявив у ВР, що “є два заключення професійних органів, які опубліковані на сайті і які абсолютно спростовують ті речі”. Про що саме він говорив – незрозуміло, адже такими питанням в Україні займається саме НАЗЯВО.