Окрім цього, виконали понад тисячі позапланових і планових аудитів. Про це повідомила керівниця відомства Владислава Магалецька.

Цікаво У школах на Закарпатті хочуть запровадити уроки сортування відходів

За її словами, харчовий блок повинен неодмінно дотримуватися всіх гігієнічних норм. Для цього зокрема працюють з телеканалами, щоб був інформаційний супровід.

Але насамперед Держслужба приїжджає на місця для перевірки. "Ми приїжджаємо, відкриваємо холодильник — він не морозить. У холодильнику можуть лежати повністю гнилі овочі. Ви ніколи б не купили собі такі на ринку", – відзначила Магалецька.

Деколи м'ясо може зберігатись в пластиковій ємності, яку вже використовували. Або навпаки – може лежати в емальованому відрі. Якщо об'єкт не дотримується відповідних норм – накладають штрафи, видають необхідні документи, приписи, ставлять на контроль і періодично проводять аудит, щоб така ситуація більше не повторювалась.

На привозній воді – понад 600 харчблоків

В Україні на привозній воді, як наголосила експертка, працюють 604 харчові блоки заклади освіти, 142 шкільних харчблоків не мають проточної води, ще 73 – недооснащені.

Магалецька відзначила, що за санітарно-хімічними показниками найгірша ситуація в таких областях як:

  • Миколаївська;
  • Запорізька;
  • Рівненська.

Також Держпродивслужба бореться із фальсифікатами. "На жаль, ми зараз діємо тільки в позаплановому режимі. Ми вилучили приблизно 8 600 кілограмів фальсифікатів молокопродуктів, молока, м'ясопродуктів, риби і продовжуємо над цим працювати", – наголосила керівниця відомства.

Відомство стежитиме за новим меню у школах

Вже з 1 вересня у школах запровадять нове меню харчування. У відомстві слідкуватимуть за дотриманням в ньому відповідних вимог.

"Контролюватимемо і вміст цукру та солі, які будуть в стравах нового меню. Для нас дуже важливо, аби молочні продукти, які використовуються в приготуванні, дійсно були молочними, а не з трансжирами і пальмовою олією. Будь-яка реформа, яка впроваджується, її необхідно проконтролювати для того, щоб вона дійсно була якісною і працювала", – пояснила Магалецька.

Що відомо про нове меню?

Нове 4-тижневе шкільне меню для учнів запроводять вже з 1 вересня 2021 року. Воно містить 160 страв. у нормах збільшили кількість молока, м'яса, риби, бобових та круп, водночас зменшили кількість солі та цукру. Допомагав реформувати шкільне харчування шеф-кухар Євген Клопотенко.