Свої думки на тему сексуальної освіти ведуча розповіла в інтерв’ю Уніану.

До слова: Шкільний предмет "Основи сім'ї" перевірять на наявність дискримінації

Я б закликала людей, які намагаються запровадити сексуальну освіту в школах, думати не про себе, не про те, як би вони сприйняли уроки по сексуальній освіті, і зовсім не про те, як до цього поставиться суспільство, а думати про дітей,
– пояснила Єфросиніна.

Телеведуча пояснила проблему на прикладі школи її доньки Нани (їй 15 років). За словами доньки Єфросиніної, всі спроби вчителів поговорити з учнями на тему сексуальної освіти, закінчуються сміхом у класі.

Можливо, потрібно дівчаток збирати окремо, а хлопчиків – окремо. Не тому, що є секрети, а для того, щоб отримати канал доступу в їх свідомість, щоб вони не кепкували, не закривалися, а вбирали цю інформацію,
– пояснила свою позицію Маша Єфросиніна.

Актриса пояснює, що сексуальна освіта стосується перш за все безпеки, а не власне сексу. Проводити самі заняття потрібно за допомогою мови, яку використовують підлітки. Так результат, за її словами, буде набагато ефективнішим.

В Україні вже існує шкільний факультативний курс, який містить сексуальну освіту – "Основи сім’ї". Проте підручник розкритикувала громадськість за надмірну релігійність, дискримінаційні та антинаукові тези, зокрема про гріховність аборту та шкоду контрацепції.

Детальніше про це: Скандал навколо шкільного курсу "Основи сім'ї": чому збунтувалися батьки

Де викладали курс "Основи сім’ї"?

  • 120 українських шкіл запровадили курс в програму на добровільній засаді;
  • це менш ніж 1% від загальної кількості середніх шкіл.