Джерело: 24 канал

Нардепи запевняють, що зараз система виборів ректорів в університетах має ряд недоліків. Перш за все, вибори ректора вважаються такими, що не відбулися, доки за одного з кандидатів не віддадуть 50%+1 голос. Цю норму потрібно змінювати.

До теми Звільнити не можна залишити: що робити з професоркою, яка озвучує російську пропаганду

Додамо, що для того, аби зміни набрали чинності, Верховна Рада має ухвалити друге читання законопроєкту.

Ми вже на практиці маємо яскраві приклади, коли виборчий процес розпочався ще восени 2019 року і досі не завершився, а чергова спроба обрати ректора призначена на березень 2021 року,
– сказала депутатка Лариса Білозір.

Що планують змінити? Якщо у виборах взяли участь два і більше кандидатів, але жоден з них не набрав більше 50% голосів, то на сьомий календарний день після проведення першого туру проводиться другий тур виборів. Так, ректором вишу стане людина, яка набрала більше 50% голосів, які мають право брати участь у виборах у першому турі, чи більше 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні у другому турі.

Якщо вибори визнані такими, що не відбулись або жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, то протягом тижня оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.