МОН надіслало лист місцевим департаментам та управлінням освіти, який дозволяє закладам освіти подовжити вступну кампанію. Але додатковий прийом можна здійснювати лише у межах ліцензованого обсягу.

До теми Бакалаврів та магістрів можуть позбавити диплому через плагіат

Заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук розповів, що МОН щороку надає закладам освіти дозвіл проводити донабір вступників, які хочуть навчатися у профтехах.

Зазвичай ці зарахування тривають упродовж вересня й завершуються у жовтні, коли розпочинається інтенсивне навчання. Варто зауважити, що йдеться не про формування нових груп першокурсників, а про донабір в уже створені групи на вільні місця,
– пояснив він.

Гарбарук додав, що Міносвіти розпочало підготовку профтехів до вступної кампанії 2022 року. Наразі планується оновити правила прийому, передбачивши ситуації, коли вступники відмовляються від паспортів у формі ID-картки.

Крім того, наступного року абітурієнти додаватимуть до пакету документів письмову згоду на обробку персональних даних, а члени приймальних комісій надаватимуть розписку з переліком отриманих документів.

Як вступити до профтеху

Чи потрібно для вступу в профтех складати ЗНО? Ні, не потрібно, але абітурієнти можуть здавати вступні іспити.

Заклади профосвіти визначили перелік документів, які учень має подати обов'язково:

  • заява,
  • оригінал або копія свідоцтва про закінчення 9 або 11 класу,
  • 6 фотокарток 3х4,
  • медична довідка,
  • копії документів, що підтверджують право на пільги (за наявності),
  • копія паспорта чи ID-картки (пред'явити при вступі).

Зазначимо, що вступники можуть подавати копії документів у кілька закладів одночасно. Але для остаточного зарахування потрібно буде подати їх оригінали.

Чи можна після профтеху вступити у виш? Так. Учні, які успішно закінчили заклад профосвіти, мають свідоцтво про повну загальну середню освіту та склали ЗНО, можуть вступати у заклад вищої освіти. Для безкоштовного навчання у виші треба пройти конкурс і бути зарахованим на бюджетне місце.

До слова, фахівці провели опитування та з’ясували, які професії в Україні зараз найбільш затребувані. У лідерах – медичні спеціальності, IT-фахівці та військові. Повний перелік – читайте тут.