Про заяву йдеться на офіційному сайті профспілки працівників освіти та науки України.

До слова: У Міносвіти розробляють реєстр учнів та вчителів

Як повідомляє портал профспілки, згідно із законом, до 1 липня 2020 року засновники шкіл повинні розірвати безстрокові трудові договори з вчителями пенсійного віку. Закон дає змогу вчителям-пенсіонерам укладати угоди терміном на один рік. У разі незгоди роботи на умовах строкового трудового договору, працівників звільнятимуть.

На думку освітян профспілки, новий закон порушує Конституцію України.

Такі положення не відповідають нормам статей 24 і 43 Конституції України, оскільки мають дискримінаційний характер стосовно осіб, які досягли пенсійного віку, та обмежують їх право на працю за ознакою пенсійного віку,
– йдеться у зверненні.

Освітяни зазначають, що наслідком таких нововведень буде одночасне звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів.

Скільки в Україні всього вчителів-пенсіонерів?Загалом в Україні працюють близько 400 тисяч педагогів. 16% з них досягли пенсійного віку.

Більше про закон: Ліквідація інтернатів та інклюзія: Верховна Рада прийняла закон про середню освіту

Що насправді передбачає закон "Про загальну середню освіту"?Закон передбачає не звільнення пенсіонерів, а зміну умов праці. Відтепер вчителі-пенсіонери за бажанням можуть продовжувати роботу у школі, але повинні підписати контракт терміном на один рік. Також можлива пролонгація угоди.