Директори разом з педагогами та іншими працівниками школи розробили власні інструкції щодо навчання в умовах карантину. Всі правила вони затвердили на педрадах, передає видання ВсеОсвіта.

Важливо У МОЗ назвали нові правила організації навчання у школах: деталі

Як розпочати навчання з 1 вересня в умовах карантину: поради від директорів

  • Не проводити в школах лінійки

Але можна проводити по класам зустріч вчителя й учнів. День знань святкуватимуть лише перші та 11-ті класи, з дотримання соціальної дистанції.

  • Дітей у школу не проводити

Директори вимагають, аби батькам, бабусям та іншим родичам учнів було заборонено вхід у школу з початком навчального року. Школярі мають приходити на подвір’я закладу, звідки їх за графіком забере вчитель або класний керівник у визначеному місці.

Цікаво, що у Київській спеціалізованій школі №43 "Грааль" діти по-різному йтимуть до школи: перші класи на 9 ранку, а 2-11 – на 8:30. Перед ти, як зайти до школи, учні мають попередньо обробити руки антисептиком.

  • Повідомляти про погане самопочуття

Також учням варто за умови поганого самопочуття сказати про свій стан здоров'я класного керівника. Про це важливо повідомити одразу при ранковій зустрічі або вже на уроці у вчителя.

  • Обробляти руки антисептиком

Це учні мають робити при вході та виході з класу.

  • Правила носіння масок в школі

Під час перерв всі учні повинні ходити в масках, на уроках їх можна знімати. Змінювати маски треба кожні три години. Натомість, за рекомендаціями МОЗ, учні 1-4 класів можуть і по школі ходити без масок.

Рекомендації для школи
Рекомендації МОЗ щодо навчання / Інфографіка 24 каналу

  • Вчителям та персоналу школи проводити температурний скринінг

Вчителі мають перед входом до школи пройти температурний скринінг. Додамо, що педагогів із температурою понад 37,2°C не будуть допускати до роботи.

  • Батьки перед виходом із дому мають зміряти у дитини температуру

Дорослі мають оцінюють стан здоров'я дитини до відправлення в школу. Ні в якому разі дітей не варто відпускати на уроки з температурою, сильним головним болем, нежиттю чи кашлем. При будь-яких ознаки ОРВІ дитина має залишатися вдома. І про це варто попередити телефоном класного керівника.

  • Навчання буде в одному класі

Це допоможе уникнути зараження. Учні будуть переходити в інший кабінет лише на деякі предмети при поділу на групи, зокрема на уроки з фізкультури та інформатики.

Київська спеціалізована школа №43 "Грааль" заявила, що з метою мінімізації контактів між дітьми запровадить змішане навчання: перший тиждень учні вчитимуться усі разом, а з другого тижня класи будуть поділені на дві групи. Одна група тиждень навчатиметься очно, інша – дистанційно, наступного разу групи міняються.

До теми Які школи можуть з 1 вересня почати навчання дистанційно: міста та регіони червоної зони

Для кожного класу варто визначити власний свій вхід до школи і скласти схему руху. Щоб уникнути скупчення, учням не варто дозволяти ходити по всій школі. ЦІкаво, що у багатьох школах групи продовженого дня будуть працювати уже з 1 вересня.

Окрім того, школа повинна щодня після уроків прибирати та дезінфікувати тверді поверхні, зокрема парти та стільці, а також провітрювати класи протягом дня на кожній перерві не менше 10 хвилин.

  • Для організації харчування створити свої правила та графік

Цікаво, що деякі школи планують харчувати учнів 1-4-их класів сухими пайками в одноразових пакетах. Тимчасово буфет у школі працювати не буде.

Нагадаємо, що з 1 вересня в шкільних їдальнях заборонено харчувати дітей за принципом "шведського столу". Більше про роботу їдалень у школі – читайте тут.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу: