Також, відповідно до постанови, усім працівникам та студентам, які проживають у гуртожитку, вимірюватимуть температуру. Для цього варто призначити відповідальну особу, передає МОЗ.

Цікаво Хто може повторно навчатись на бюджеті та як відшкодувати кошти за навчання

На вході до гуртожитку треба облаштувати місця для обробки рук.

Студенти та інші особи повинні бути у респіраторі або захисній масці під час перебування у приміщеннях гуртожитку (зокрема, поза кімнатами).

Хто має забезпечити студентів у гуртоитку масками та антисепиками? У МОН наголосили, що це власник та адміністрація гуртожитку має забезпечити наявність п’ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками гуртожитку, постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у санвузлах.

При виявлені у осіб симптомів COVID-19 або підвищення температури, адміністрація гуртожитку має повідомити заклад охороди здоров’я, який надає медичну допомогу студентам, або медпункт, який обслуговує їх у гутожитку.

Окрім того, у гуртожитку дозволяється проводити збори, але з обмеженою кількістю осіб.

Чи ефективні ці вимоги?

Проте експерти у групі "Новини вищої освіти" пишуть, що ці вимоги в гуртожитках виконати практично неможливо. Адже засновник може нести відповідальність лише за власних співробітників. Все інше поза межами контролю.

"Хто буде це все контролювати? І якщо для кожного мешканця гуртожитку – це домівка (тимчасова або постійна), чому власник повинен забезпечувати засобами гігієни?", – зазначила Світлана Прилєпська.