Чи можуть заклади освіти мати зв'язок з політичними партіями та хто відповідатиме за розповсюдження політичної агітації – про це розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов у фейсбуці.

Цікаво Учнів можуть відправити на додаткові канікули через місцеві вибори

За його словами, члени політичних партій, депутати або кандидати в депутати не мають права проводити свою діяльність в закладах освіти. Зокрема, забороняється там розміщувати, розповсюджувати рекламу, плакати, подарунки, стенди, листівки, відеоматеріали тощо, які містять:

  • назву чи символіку політичних партій, громадських чи благодійних організацій;
  • зображення, прізвища, імена учасників чи засновників політичних партій, громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами партій (об’єднань);
  • зображення, прізвища, імена виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також забороняється керівництву закладів освіти, педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади чи місцевого самоврядування залучати студентів чи працівників до заходів, організованих політичними партіями.

Так, відповідальність за дотримання чинного законодавства у закладі освіти несе його керівник, і він не має права дозволяти розповсюджувати політичну рекламу. Батькам або педагогам, які стали свідками розповсюдження політичної реклами у школі, необхідно звернутися до керівника закладу з заявою щодо припинення цього.

Якщо ж директор не реагує – треба звертатися до відділу (управління, департаменту) освіти або до Центральної виборчої комісії, територіальних виборчих комісій, правоохоронних органів. Якщо підтвердиться те, що у школі справді розповсюджується політична агітація, директора притягнуть до адміністративної відповідальності.