Плагіат у роботі Вікторії Маргасової

Так, у докторській дисертації голови комісії Вікторії Маргасової "Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці" знайшли плагіат. Про це йдеться у дослідженні, яке опублікували на сайті "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях".

Цікаво Зарплата Сергія Шкарлета: скільки міністр-"плагіатор" заробив в уряді

У її роботі помітили численні копіювання тексту без належних посилань, синоніми та перефразування – загалом 70 сторінок.

Особливо нам подобається заміна Росії на Україну та російської економіки на вітчизняну.. Маргасова замінила 2010-2014 років словами "на найближчі роки". Правильно! Хіба ж можна в дисертації 2014-го року писати про плани уряду на 2010 рік?,
– кажуть автори аналізу дисертації.

Чи брала участь Маргасова у засідання Комісії? У коментарях 24 каналу вона повідомила, що з 5 червня жодного відношення до даної Комісії не має.

"Я жодних документів від імені голови комісії не підписувала, участі в засіданнях Комісії не приймала, зокрема і в розгляді питань наявності або відсутності академічного плагіату в роботах Шкарлета", – наголосила Вікторія Маргасова.

За її словами, інформація, викладена в публікаціях, що підписані ім’ям Василя Садового, – це недостовірні факти із метою поставити під сумнів наукові досягнення Сергія Шкарлета.

Дані публікації є відкритою маніпуляцією та посягають на право інтелектуальної власності Шкарлета, здатні завдати шкоди честі чи репутації творця об’єкта права інтелектуальної власності, честі й гідності,
– сказала Маргасова.

Щодо плагіату у своїй роботі Маргасова наголосила, що в порядках та правилах підготовки дисертацій та наукових праць з метою захисту наукового ступеню обмеження щодо використання праць та джерел інших авторів не передбачено.

"А вилучення із загального контексту моєї наукової роботи окремих положень та порівняння їх з іншими джерелами та авторами також не піддається аналізу, оскільки не береться до уваги моя наукова праця в повному обсязі з посиланнями на інші наукові праці, – підсумувала Вікторія.

Плагіат у роботі Аліни Пінчук

Також підозрілі та свідомо фальшиві публікації, а також численний перехресний академічний плагіат, знайшли у дисертації членкині комісії Аліни Пінчук, яка також є доценткою і директоркою навчально-наукового інституту економіки університету.

Свою роботу "Стратегія забезпечення сталого розвитку сільського господарства в умовах діджиталізації економіки України» Пінчук лише у 2020 році захистила. Але експерти кажуть, що вона присвоїла текст, зокрема, з дисертації викладачки цього ж університету Тетяни Шестаковської.

Виявляється, їх об’єднує дещо ще. І це "дещо" – це перехресний академічний плагіат. В докторській дисертації Шестаковської ми знаходимо шматки раніше написаної статті Аліни Пінчук, і навпаки – в докторській Пінчук є тексти від Шестаковської,
– додають автори дослідження.

Що відомо про плагіат Шкарлета

Приклади плагіату помітили у монографії Шкарлета – там були повністю скопійовано абзаци зі статтями авторства Бугая. Також дослідники проаналізували його докторську дисертацію та помітили, що там понад 87% роботи – плагіат. Так, виявили збіги тексту зі статтями Гончаренко Л. П. та Покропивного С.Ф.

Наявність плагіату у роботах Сергія Шкарлета підтвердили у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

Так, етичний комітет агентства встановив текстові запозичення без посилань у 4 наукових публікаціях Шкарлета. Висновок НАЗЯВО про плагіат підтвердили іноземні експерти. Але міністр освіти не погодився зі звинувачення у плагіаті та подав до суду на Нацагентство.