Якісному харчуванню заважала застаріла нормативна база

Вже у 2021 році українські школярі можуть отримати нове харчування. Такі сподівання висловила перша леді Олена Зеленська в інтерв'ю виданню "Новое время".

До теми Як харчуватимуть учнів у Києві після локдауну: деталі від Департаменту освіти

За словами Зеленської, у реформуванні системи харчування учнів залучено дуже багато гілок влади – місцева, державна, а також профільні міністерства.

Ми сконцентрувалися на нормативній базі, яка раніше заважала дитині отримати гідну страву на столі в школі. Зрештою змінили санітарні норми, вони пройшли всі юридичні перевірки, підписані і будуть імплементовані з січня 2021 року,
– розповіла Зеленська.

Проблеми були з затвердженим переліком дозволених продуктів, адже у список не потрапляли ті, які вже широко використовуються. Перша леді розповіла про недоліки з погляду дієтичного харчування. Адже повноцінно поїсти у шкільних їдальнях було складно, наприклад, для дітей з лактозною непереносимістю.

З шкільних буфетів вилучать шкідливі продукти

Зеленська запевнила, що контролюватимуть і те, що продають у шкільних буфетах.

Чипсів не буде, сосисок не буде, солодких газованих напоїв не буде. Також зараз на етапі розробки типове двотижневе меню: школа може вибрати і представити його батькам, щоб ті були в курсі, чим харчуються їхні діти протягом тижня,
– розповіла перша леді.

Зеленська зауважила, що учні з 1 до 4 класу і діти соціальних категорій харчуються безкоштовно. Решті – обіди та сніданки оплачують батьки та місцева влада.

Актуально Держбюджет-2021: скільки грошей виділили на освіту та на що піде фінансування