За даними НАЗК, Міносвіти не врахувало ризики, які стосуються корупції у сфері присудження та позбавлення наукових ступенів і вчених звань. А за наявності такого ризику не можна погодити антикорупційну програму МОН.

До теми Медведчук, Королевська та Шуфрич: хто з депутатів ОПЗЖ має наукові ступені

НАЗК наполягає провести додаткову оцінки корупційних ризиків у діяльності МОН та рекомендує вжити ефективних заходів реагування для їх припинення.

НАЗК готове надати МОН необхідну консультаційну та методичну допомогу під час проведення оцінки корупційних ризиків та підготовки антикорупційної програми,
– заявили в Агентстві.

Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції Сергій Деркач вважає, що освічене суспільство – це стратегічний ресурс держави, а корупція у сфері освіти – це пряма загроза освітньому розвитку українського суспільства.

Що відомо про антикорупційну програму МОН? Це стратегічний документ органу влади або інших юридичних осіб, який визначає правила, стандарти і процедури із виявлення та запобігання корупції в установі.

Такі програми підлягають погодженню НАЗК, яке перевіряє їх на:

  • відповідність антикорупційному законодавству,
  • повноту виявлених корупційних ризиків,
  • оцінює, чи будуть запропоновані заходи достатніми для налагодження ефективної системи запобігання та виявлення корупції.

До слова, нещодавно журналістка Олеся Яремчук опублікувала власну історію корупцію в процесі захисту дисертації. Після розголосу матеріалу активісти створили в Україні громадську ініціативу та платформу про корупцію в освіті.